wybierz technikum!
twój nowy świat

Dowiedz się, dlaczego technikum to dobry wybór dla Ciebie!

Przychodzi taki dzień, że trzeba zdecydować o przyszłości. Co wybrać? Liceum daje maturę, szkoła branżowa – zawód. A technikum? Jedno i drugie!

Wybór mimo wszystko nie jest prosty. Zewsząd słychać głosy superżyczliwych i rady wszechwiedzących. Słuchaj siebie. Idź za głosem serca i rozwijaj w sobie to, co lubisz i co Ci dobrze wychodzi. Robiąc to, co jest Twoją pasją, będziesz się super bawić w szkole, a później z przyjemnością chodzić do pracy.

Witaj w Szkole Superbohaterów!

Czy wiesz, dlaczego z każdym rokiem, coraz więcej gimnazjalistów wybiera technikum? Odpowiedź jest prosta: w Szkole Superbohaterów po prostu nie ma lipy: 50% zajęć to zajęcia praktyczne. Dzięki temu będziesz nabierał mocy, rozwijał swoje zdolności, zdobywał umiejętności i doświadczenie niezbędne do wykonania misji ratowania świata. Od wyjątkowych Supermentorów będziesz czerpać wiedzę i pewność w działaniu. Twoja TEB-owa Superbaza już czeka na Ciebie.  To nowoczesne i świetnie wyposażone pracownie, gdzie czas mija niepostrzeżenie. Chcesz być Superbohaterem? Przyjdź do nas i nim zostań!

Z czego powstaje superbohater?

Właśnie nadchodzi dla Ciebie czas podejmowania strategicznych decyzji. Jeśli chcesz w życiu wygrać, powinieneś grać jak strateg, być elastyczny i mądrze planować kolejne posunięcia.

Technikum daje Ci czas potrzebny do planowania, jednocześnie zapewniając Ci przewagę konkurencyjną: zdobywając jeden zawód, masz czas, by się zastanowić nad przyszłością. Zyskujesz dzięki temu również ogromną elastyczność, bo po zdobyciu zawodu możesz od razu podjąć pracę lub pójść na studia, albo też jednocześnie pracować i studiować. Czy istnieje lepsza strategia na te pięć lat nauki? Nie!

Technikum da Ci ekstra punkty do doświadczenia i mocy. Przez kilka lat nauki Twoje ciało pokryje się pancerzem pewności siebie i wiedzy. Po tym czasie będziesz umiał rozwiązywać problemy zawodowe, pracować w zespole, rozwiniesz zdolność podejmowania decyzji.  Z technikum wyjdziesz silniejszy, bardziej samodzielny i zaradny.

Myślisz, że natura dała Ci określone możliwości przyswajania wiedzy i nie masz już na to żadnego wpływu? To nieprawda! Interesujące tematy i angażująca forma zajęć sprawia, że Twój mózg rozciąga się jak z gumy i pracuje na wyższych obrotach.

W technikum dbamy o to, by nauka była ciekawsza niż na typowej lekcji w szkole – stawiamy na rozwój praktycznych umiejętności i wykorzystanie sprzętu faktycznie przydatnych w dalszej pracy zawodowej, dzięki czemu nie grozi Ci u nas nuda!

Przychodząc do nas, łączysz przyjemne z pożytecznym – ucząc się jednocześnie realizujesz swoje pasje, a dzięki temu pochłaniasz wiedzę w trybie turbo: dużo szybciej, efektywniej i przyjemniej.

Uważasz, że doba powinna mieć 48 godzin? Mówisz i masz! Ucząc się w technikum, uczysz się zawodu i jednocześnie przygotowujesz się do matury. To trochę tak, jakbyś był w dwóch miejscach jednocześnie lub rozciągnął dobę do 48 godzin.  Masz poza tym więcej czasu na przyswojenie wiedzy, dodatkowe powtórki przed maturą i poznanie specyfiki przyszłego zawodu.

Chcesz być superwymiataczem w swoim zawodzie? Pamiętaj, że to ćwiczenie czyni mistrza – a u nas skupisz się na zajęciach bezpośrednio związanych z przyszłym zawodem. 50% lekcji w wybranym zawodzie, to będą zajęcia praktyczne, a nie tylko sucha teoria.

Jednym z elementów nauki w technikum są praktyki zawodowe – to nie tylko ciekawa, angażująca forma zajęć i oderwanie się od zwykłego siedzenia nad książkami, ale też możliwość zobaczenia tego, jak naprawdę będzie wyglądała Twoja codzienna praca w przyszłym zawodzie.

A wiedza książkowa? Tu też mamy dobrą wiadomość! Nauka teorii jest dużo przyjemniejsza i bardziej użyteczna, gdy poznajesz narzędzia, programy i urządzenia, z których faktycznie będziesz korzystać w przyszłej pracy zawodowej.

Jeśli liceum otwiera drzwi do kariery zawodowej, to technikum Cię do niej teleportuje. To dlatego, że po jego ukończeniu uzyskasz szereg dokumentów poświadczających Twoje umiejętności i kwalifikacje:

  • Świadectwo ukończenia szkoły średniej
  • Świadectwa potwierdzające kwalifikację w zawodzie (osobne świadectwo dla każdej kwalifikacji) wydane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną po zdanym egzaminie
  • Państwowy dyplom technika wydany przez OKE jeśli zdobędziesz świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie (musisz zdać wszystkie kwalifikacje, jakie są zaplanowane dla Twojego kierunku)
  • Świadectwo dojrzałości wydane przez OKE (jeśli zdasz egzamin maturalny).

Te dokumenty są uznawane także za granicą, więc po zakończeniu technikum, świat już leży u Twoich stóp! A jeśli chcesz zdobyć kolejny zawód, często wystarczy jedynie uzupełnić kwalifikacje.

w kolejnej części...

praca

Dzięki zajęciom praktycznym, dodatkowym kursom i obowiązkowym praktykom będziesz świetnie przygotowany do rozpoczęcia pracy. Nasz absolwent zna swoje mocne strony, wie w czym jest dobry, potrafi pracować z innymi i bez problemu umie się odnaleźć w zespole. Dzięki ukończeniu technikum będziesz idealnym pracownikiem, bo pracodawcy szukają osób młodych z doświadczeniem i coraz chętniej inwestują w ich rozwój.

Pamiętaj! Pracodawcy szukają fachowców, a nie osób, które muszą uczyć się od podstaw zawodu. A to wiąże się z wyższymi zarobkami już na początku Twojej drogi zawodowej!

nauka

Jako absolwent technikum i maturzysta możesz kontynuować naukę na studiach wyższych lub w szkole policealnej.  Po 4 lub 5 latach nauki nie tylko teorii, ale zajęciach praktycznych, kursach i praktykach masz dużo większą wiedzę, którą wiesz jak wykorzystać. To oznacza lepszy i łatwiejszy start w nowej szkole!

praca i nauka

Możesz też zdecydować, że chcesz połączyć pracę z nauką. Po technikum będziesz w stanie zarabiać na siebie. Z zawodem w ręku i doświadczeniem w postaci praktyk wyróżnisz się wśród innych osób i łatwiej znajdziesz dobrze płatną pracę. Możesz również założyć swoją firmę.

Z kolei dzięki lepszej sytuacji finansowej, łatwiej Ci będzie kontynuować naukę.