Wybierz Technikum

Dowiedz się, dlaczego technikum to dobry wybór dla Ciebie!

Przychodzi taki dzień, że trzeba zdecydować o przyszłości. Co wybrać? Liceum daje maturę, szkoła branżowa – zawód. A technikum? Jedno i drugie!

Wybór mimo wszystko nie jest prosty. Zewsząd słychać głosy superżyczliwych i rady wszechwiedzących. Słuchaj siebie. Idź za głosem serca i rozwijaj w sobie to, co lubisz i co Ci dobrze wychodzi. Robiąc to, co jest Twoją pasją, będziesz się super bawić w szkole, a później z przyjemnością chodzić do pracy.

Jak dokonać wyboru?

Zastanów się jakie są Twoje pasje, talenty i co chciałbyś robić?

Wyobraź sobie miejsce i ludzi, z którymi chcesz się rozwijać.

I ze spokojem wybierz najlepszą szkołę, która Ci to umożliwi!

Na co stawiamy w TEB Technikach?

Edukacja w naszej szkole to przyjazna atmosfera, dzięki której na zajęcia przychodzi się z przyjemnością. Stworzyliśmy „Strefę ucznia” – komfortowe miejsce, gdzie każdy może na chwilę odsapnąć pomiędzy lekcjami, pouczyć się czy pograć w gry. Zależy nam, aby rywalizacja zastąpiona była współpracą, a każdy z naszych uczniów mógł powiedzieć, że w pełni spełniliśmy jego oczekiwania.

Stawiamy na różnoodność, kreatywność i otwartość. W szkołach TEB ważne jest, aby uczniowie tworzyli silną i bezpieczną społeczność. Istotne jest to, aby każdy czuł się u nas jak najlepiej. Pomagają w tym dyżury psychologa/pedagoga, strefa relaksu czy prężnie działający samorząd uczniowski.

Wierzymy, że najlepiej działa się w zgranych zespołach. W naszych szkołach masz możliwość zintegrowania się z innymi uczniami, dzięki organizowanym wycieczkom, imprezom, dodatkowym zajęciom i kursom. Dodatkowo oferujemy bezpłatne zajęcia dla uczniów klas maturalnych, wyjazdy integracyjne, wyjścia do kina i teatru, plenery fotograficzne, bierzemy udział w konkursach pozaszkolnych.

Pamiętaj, że to ćwiczenie czyni mistrza. W technikum 50% zajęć to praktyka. Praktyczne umiejętności zdobędziesz w naszych MEGA wyposażonych pracowniach do nauki zawodu, a także w terenie. Ale nie tylko! W trakcie nauki, dwukrotnie przez cały miesiąc nie chodzisz do szkoły, a w tym czasie odbywasz praktyki zawodowe.

Wiemy, że uczniowie różnią się od siebie zdolnościami, zainteresowaniami czy temperamentami. Dlatego też nasi nauczyciele indywidualnie i z zaangażowaniem traktują uczniów – starają się tak pokierować każdym z nich, aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał, nauka nadal była przyjemnością, a nie tylko samym obowiązkiem.

Dzięki klasom patronackim, czyli współpracą z najbardziej znanymi firmami na świecie (Intel®, Canon, Schwarzkopf Professional, MSI, Cisco, Microsoft), dajemy Ci możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji i certyfikatów na kursach, szkoleniach, pokazach lub warsztatach organizowanych przez szkołę.

Wiemy, że nauka to nie wszystko…

liga esportowa

TEB Szkolna Liga E-sportowa to inicjatywa o charakterze sportowo-edukacyjnym dla uczniów sieci TEB Techników, uczęszczających do klas Technik informatyk i e-sport. Reprezentacje poszczególnych oddziałów mają okazję szlifować swoje umiejętności oraz wiedzę w duchu fair play, a przy okazji poczuć dreszczyk emocji i dobrze się przy tym bawić. Gramy w CS:GO, LOLa i Minecrafta.

https://technikum.pl/eliga 

zielone szkoły

Zielona szkoła to forma realizowania programu nauczania podczas kilkudniowego wyjazdu całej klasy. W trakcie takiej formy lekcji poznasz uczniów z innych oddziałów TEB Techników, skorzystasz z atrakcji ośrodka wypoczynkowego (gra terenowa, zipline, ścianka wspinaczkowa, rowery, kajaki, strzelnica – w zależności od ośrodka), a także weźmiesz udział w atrakcyjnych warsztatach (m.in. fotograficzne, fryzjerskie, design thinking), np. klasy weterynaryjne często mają okazję przebadać i pogadać z alpakami! ?

konferencje i szkolenia

1000 uczniów z 43 oddziałów, największa sala konferencyjna w Poznaniu i przedstawiciele naszych partnerów: MSI, Cisco, Microsoft, Esports Association, czyli TEBowa konferencja informatyczna. Co jeszcze? 2 tygodnie w ASK Academy w Warszawie mogą spędzić wybrani uczniowie z klas fryzjerskich. Przyszli fotografowie mają okazję spotykać się online na webinarach z przedstawicielem Canona, a e-sportowcy biorą udział w webinarach ze znanymi postaciami ze świata gier elektronicznych.

konkursy

Dla wszystkich uczniów organizujemy ogólnopolskie konkursy (wspierane często przez naszych partnerów merytorycznych) z bardzo atrakcyjnymi nagrodami: TEB_CUT (dla klas fryzjerskich), TEB_FOTO (dla klas fotograficznych), TEB_AD (reklamowy, dla wszystkich chętnych), a także Ogólnopolskie Mistrzostwa w Piłce Halowej i Piłce Siatkowej, konkursy na instagramie oraz, nasza duma!, coroczny konkurs “Zostań twarzą TEB Technikum”, w którym finaliści biorą udział w sesji zdjęciowej i filmach reklamowych.

u nas nie ma nudy!

Połącz przyjemne z pożytecznym:

ucz się i jednocześnie realizuj swoje pasje!