Sztuczna inteligencja. Nowa specjalizacja w TEB Technikach!

Sztuczna inteligencja. Nowa specjalizacja w TEB Technikach!thumbnail

Nie ma wątpliwości, że Technik programista to zawód przyszłości, a eksperci od programowania cały czas są poszukiwani na rynku pracy. Kolejnym krokiem rozwoju całego sektora są umiejętności zarządzania sztuczną inteligencją.

W kolejnych 4 Technikach TEB Edukacja (Rzeszów, Bielsko-Biała, Szczecin i Racibórz) ruszyła rekrutacja na kierunek Technik programista ze specjalizacją Sztuczna inteligencja. Cały program nauczania, czyli codzienna nauka i ćwiczenia są tam prowadzone pod skrzydłami uznanej firmy Intel®. Obecnie zawód ten prowadzimy już w 12 TEB Technikach w całej Polsce.

Kolejne klasy patronackie, które powstają w szkołach TEB Edukacja jeszcze bardziej przybliżają uczniów do realnych potrzeb pracodawców i wymagań rynku. Stąd rozwinięcie kierunku Technik programista. Specjalizacja jaką jest „Sztuczna Inteligencja” to szansa na zdobycie unikalnej wiedzy z zakresu programowania sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence), a także uczenia maszynowego (Machine Learning).

– Programowanie wciąż jest i długo jeszcze będzie kierunkiem nauki o rosnącej popularności. Dlatego pojawił się pomysł na wprowadzenie nowej specjalizacji i jesteśmy pewni, że chętnych do nauki nie zabraknie. Magnesem, który przyciąga uczniów jest współpraca z firmą Intel i unikalny program nauczania. To 250 dodatkowych godzin nauki opartej na programie Al for Future Workforce i szansa na zdobycie międzynarodowego certyfikatu firmy Intel® – przyznaje Katarzyna Chybińska, Starszy Menadżer ds. Rozwoju i Partnerstwa, TEB Edukacja

Bez programowania trudno mówić o innowacyjności. Dlatego kluczowe jest kształcenie ekspertów w tych dziedzinach. Sztuczna inteligencja zaczyna dominować w takich branżach jak e-commerce, logistyka, produkcja czy księgowość. Urządzenia czy aplikacje korzystające z niej otaczają nas na każdym kroku, a często korzystamy z nich już jakby z przyzwyczajenia, nie zdając sobie sprawy, że tak się dzieje.

Al for Future Workforce to globalny program mający na celu przygotowanie młodzieży do nadchodzących zmian na rynku pracy związanych z coraz szerszym zastosowaniem sztuczenej inteligencji. Program pozwala poznać tajniki algorytmicznego myślenia, programowania i przedsiębiorczego sposobu myślenia. Naszą misją jest demistyfikacja sztucznej inteligencji i umożliwienie zastosownia tej technologi w codziennej pracy w jak najszerszym zakresie  – Michał Dżoga, Dyrektor ds. Programów Strategcznych, Intel®

 Nowa specjalizacja na kierunku Technik programista pozwala też rozwijać umiejętności społeczne. Chodzi to o redukcję uprzedzeń, otwarcie się na organizację i współpracę i zdolność do samodzielnego szukania rozwiązań.

Rekrutacja do klas I w naborze 2023/24 w TEB Technikach już trwa! Dowiedz się więcej o kierunku i złóż podanie online już dziś!