Ranking Perspektywy 2023

TEB Technika wyróżnione.
Nasze szkoły pojawiły się w rankingu Perspektywy 2023

Charakterystyczne tarcze Rankingu Perspektywy, to symbole dobrze wykonanej pracy i wysokich wyników. Do wywalczenia jest: złoto, srebro i brąz. TEB Technika zostały wyróżnione w tegorocznym, XXV Rankingu Techników i Liceów

Dla nauczycieli i dyrektorów szkół wyróżnienie w tym rankingu to potwierdzenie dobrze wykonanej pracy. Dla uczniów i ich rodziców informacja, że wybrali dobrą szkołę. Wyniki idą w świat i mają wpływ na decyzje dziesiątków tysięcy uczniów, którzy szukają swojej drogi i kierunku dalszej nauki.

I tu warto zapoznać się ze szczegółowymi wynikami w konkretnych województwach. Twórcy rankingu zawracają uwagę, że w zestawieniu najlepszych liceów i techników miesięcznika Perspektywy wskazanych jest 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników w kraju. To oznacza, że zarówno szkoły z końcówki tabeli jak i te z środkowej jej części musiały spełnić te same wyśrubowane „kryteria wejścia”. Wśród nich wyniki matur z języka polskiego, które nie mogą być niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Srebrny znak jakości trafił do TEB Technikum w Jeleniej Górze. Placówka zajęła 1. miejsce w mieście i 4. w województwie dolnośkąskim.

Brązowym znakiem jakości uhonorowano szkoły w Radomiu i Bełchatowie (2. lokata w mieście) oraz w Szczecinie i Wrocławiu.

Warto przypomnieć, że kryteria oceny są takie same dla wszystkich. Ocenianie są sukcesy szkoły i uczniów w olimpiadach, kluczowe są wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także wyniki egzaminu zawodowego.

Twórcy rankingu sami analizują dane, które pobierają ze źródeł zewnętrznych. Informacje o wynikach matur pochodzą z informacji gromadzonych przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne i z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dane o liczbie absolwentów pobierane są z Systemu Informacji Oświatowej.