Przełom w edukacji e-sportowej

Innowacyjny program nauczania w TEB Edukacja

Sieć techników TEB Edukacja od września wprowadza nowy program nauczania z zakresu e-sportu. Lekcje informatyki zostaną rozszerzone o  zajęcia związane m.in. z marketingiem, multimediami oraz zarządzaniem projektowym w branży sportów elektronicznych. Projekt poprowadzi Esports Association. Stowarzyszenie będzie szkoliło nauczycieli TEB z pomocą przedstawicieli czołowych podmiotów działających  w kraju.

„Naszym celem jest kształcenie młodych ludzi, w taki sposób, aby było to zgodnie z ich oczekiwaniami. Rozpoczęcie współpracy z Esports Association jest krokiem wspierającym ten cel. Branża esportowa jest jedną z najbardziej interdyscyplinarnych gałęzi gospodarki, w której warto się rozwijać. Podstawa programowa zawodu Technik informatyk, w połączeniu  z dodatkowymi zajęciami z esportu, gwarantuje kompleksowe wprowadzenie naszych uczniów w świat IT i gamingu.” – mówi Sława Szczepańska-Urbaniak, Dyrektor Marketingu TEB Edukacja.

Program nauczania opracowany przez Stowarzyszenie i jego partnerów obejmuje zagadnienia z różnych dziedzin branży e-sportowej. Uczniowie poznają podstawowe zależności funkcjonujące w świecie sportów elektronicznych, zdobędą wstępne kompetencje w zarządzaniu projektami, a także umiejętności zarządzania wizerunkiem w Internecie czy montowania materiałów wideo. Uczniowie TEB Technikum będą przygotowywani do podjęcia świadomego wyboru odnośnie kierunku swojego dalszego rozwoju w branży lub poza nią.

“To nowa szansa na rozwój e-sportowej edukacji. Od czerwca ruszamy z cyklem szkoleń dla nauczycieli TEB Techników, które przeprowadzą specjaliści między innymi z Weszło Esport czy eMine.pro. Dzięki temu poszerzymy aktualną wiedzę kadry pedagogicznej o elementy związane ze sportem elektronicznym oraz przekażemy sylabusy, na bazie których od września będą oni uczyć młodzież” – mówi Łukasz Trybuś, prezes Esports Association.

Podczas  zajęć uczniowie TEB Technikum będą nie tylko realizowali podstawę programową zawodu Technik informatyk, będą również rozwijać  swoje umiejętności gamingowe, w myśl zasady „fun & nauka. zawsze razem!” Będą też mieli szansę wzięcia udziału w międzyszkolnej lidze CS:GO. Obecnie trwa pilotażowy sezon rozgrywek, których finał offline odbędzie się 30 maja w Technikum TEB Gdynia.Warto również wspomnieć, że patronem kierunku jest firma MSI,  światowy lider w dziedzinie projektowania sprzętu komputerowego dla graczy. Dzięki nawiązanej współpracy pracownie gamingowe zostały wyposażone w najwyższej jakości sprzęt tej firmy.fot. Julia Łaptuta