Technik fotografii i multimediów – zawód z przyszłością

UWAGA! HIT! Zapisz się na kierunek Technik fotografii i multimediów, a weźmiesz udział w bezpłatnych szkoleniach!

  • grafika komputerowa (60 godzin). Po odbyciu zajęć wszyscy uczniowie podejdą do zewnętrznego egzaminu Adobe Certified Associate
  • drukarka 3D i Autodesk Inventor – CAD/CAM i (60 godzin)

Już niedługo staniecie przed trudnym wyborem. Co dalej ze sobą zrobić. Liceum, technikum, zawodówka… Mnożą się pytania. Ostatnie miesiące minęły Wam pod znakiem targów edukacyjnych czy drzwi otwartych, które miały pomóc podjąć ważną decyzję. Najważniejsze, żeby uczeń kończący gimnazjum znalazł wsparcie w bliskich. Młodzi mają swoje pomysły na życie, często odmienne od zdania ich rodziców. Ważne, żeby rozmawiać z dzieckiem o jego pasjach, zainteresowaniach i pomóc mu w wyborze. Warto też skonsultować się z wychowawcą i nauczycielami, którzy mogą podpowiedzieć w jakim kierunku warto się rozwijać lub omówić swoje plany z doradcą zawodowym – mówi psycholog Karolina Kiedrowska.

Biorąc pod uwagę szybki rozwój rynku usług wizualnych, spore szanse na znalezienie dobrej pracy w tej dziedzinie daje wykształcenie na kierunku Technik fotografii i multimediów – w zawodach związanych z fotografią i obróbką zdjęć, jak i na stanowiskach, gdzie realizuje się projekty multimedialne. Państwowy dyplom w tym zawodzie można zdobyć, ucząc się w technikum TEB Edukacja w Płocku. – TEB Edukacja istnieje od 1994 roku, mamy 45 szkół w całej Polsce.  Przyszli absolwenci będą doskonale znać techniki fotografii cyfrowej i analogowej, a korekta i montaż fotograficzny oraz multimedialny nie będą dla nich żadnym wyzwaniem. Naszym partnerem jest międzynarodowa firma Canon, dzięki której uczniowie będą brali udział w szkoleniach na profesjonalnym sprzęcie – mówi Magdalena Salmonowicz, Dyrektor TEB Edukacja w Płocku.

Postęp technologiczny i lawinowe pojawianie się nowego sprzętu elektronicznego, a zwłaszcza fotograficznego, zachęca rzesze pasjonatów do wykonywania zdjęć, jednak poziom jakościowy tych prac rzadko jest satysfakcjonujący. Tej modzie sprzyja fakt zainteresowania mediami społecznościowymi w każdej grupie wiekowej. W cyklu czteroletnim będziemy przygotowywać praktycznie ucznia do wykonywania zawodu Technika fotografii – zawodu rozwojowego bez względu na wielkość miasta i dominującą lokalnie gałąź przemysłu, zostanie także dobrze przygotowany do egzaminu maturalnego – dodaje Magdalena Salmonowicz.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O KIERUNKU —> TUTAJ

Od czasu narodzin fotografii obserwujemy stały rozwój profesji związanych z multimediami. Nic nie zapowiada, żebyśmy przestali wykonywać zdjęcia, drukować, tworzyć grafikę. Wręcz przeciwnie. Dlatego potencjał tkwi w zawodzie technika fotografii. To zawód, w którym można realizować siebie samego, rozwijać artystyczne spojrzenie na świat, doskonalić swoje umiejętności multimedialne a w przyszłości połączyć pasję z pracą zawodową.Na zdjęciach nasze uczennice: Marysia (Leszno) i Sara (Grudziądz)