TEB TECHNIKA w XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020
Na ogłoszenie tego rankingu czekają nie tylko dyrektorzy szkól i nauczyciele, dla których jest on podsumowaniem ich pracy. Wyniki mają także ogromny wpływ na decyzje dziesiątków tysięcy uczniów, którzy poszukują odpowiedniej dla siebie szkoły.
Ranking Perspektyw czytają także uważnie organy prowadzące szkół.
Z satysfakcją odnotowujemy, że nasze technika coraz częściej pojawiają się w tym zestawieniu.
W zeszłorocznym rankingu Perspektyw zostało przeanalizowanych 1728 techników.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż szkoła TEB Gliwice zajęła 4 miejsce w mieście i 44 w województwie i otrzymała brązowy znak jakości.
Wybierając Technikum TEB Edukacja, wybierasz najnowszy, profesjonalny sprzęt, na którym będziesz się uczył, a w przyszłości pracował. Dzięki niemu, a także dzięki świetnym nauczycielom – doskonałym dydaktykom i specjalistom w swoim fachu – przygotujesz się do zawodu lepiej i będziesz bardziej konkurencyjny na rynku pracy. Abyś miał przewagę nad innymi i dobrze poznał tajniki przyszłego zawodu, stale inwestujemy w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt.
Do Twojej dyspozycji oddajemy komfortowe sale dydaktyczne i specjalistyczne pracownie w pełni wyposażone w urządzenia i oprogramowanie:
- logistyczna
- weterynaryjna oraz chowu i hodowli
- informatyczna – dwie
- e-sportowa
- graficzna
- fryzjerska
- organizacji reklamy
- fotograficzna – dwie
- ciemnia fotograficzna
- oraz: DVD, kamery, rzutniki, tablice multimedialne, tablety graficzne, specjalistyczne oprogramowanie Adobe, CorelDraw
Technikum TEB Edukacja to nie tylko profesjonalnie wyposażone sale dydaktyczne i pracownie zawodowe – to także ciekawe i przyjemne spędzanie czasu poza klasą. Dlatego dbamy również o to, abyś pomiędzy lekcjami czuł się u nas równie komfortowo.
Na terenie szkoły znajdują się:
- Strefa ucznia
- Automat z napojami
- Automat z przekąskami
- Biblioteczka
- Gabinet pielęgniarki szkolnej
- Gabinet rehabilitacji i zajęć KK
- Szatnia
- Lekcje wf w profesjonalnych obiektach sportowych
- Wi-fi
Szkoła przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych
Sekretem sukcesu Technikum TEB w Gliwicach są nasi nauczyciele: wykwalifikowani specjaliści-praktycy i doświadczeni pedagodzy. Kadrę dydaktyczną stanowią zarówno nauczyciele akademiccy z szkół wyższych, jak również praktycy życia gospodarczego. Z nimi nie tylko nie będziesz się nudził na zajęciach, ale też poznasz swój zawód ze wszystkimi jego tajnikami. Kadra nauczycielska odpowiedzialna za kształcenie ogólne w zakresie szkoły średniej oraz za przedmioty praktyczne w naszym technikum to zaangażowani, pełni entuzjazmu pedagodzy. Dzięki ich wieloletniemu doświadczeniu i przyjaznemu podejściu do każdego ucznia, potrafią ciekawie przekazywać wiedzę i świetnie nauczyć zawodu. Skuteczne połączenie teorii z praktyką najlepiej odzwierciedlają wysokie wyniki egzaminów zawodowych i maturalnych.
Nasi nauczyciele zachęcają uczniów nie tylko do bieżącej i systematycznej nauki, ale również do udziału w przeróżnych konkursach z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Poprzez współpracę i kontakt wychowawców z rodzicami definiujemy potrzeby naszych wychowanków i staramy się zindywidualizować podejście do każdego ucznia.
Marta Grec – Dyrektor Technikum i nauczycielka chemii
z wykształcenia doktor nauk chemicznych i pedagog, absolwentka Zarządzania w Oświacie, wielu szkoleń i kursów; autorka i koordynatorka projektów unijnych. Dynamiczna, nie bojąca się wyzwań, otwarta na potrzeby swoich podopiecznych i ich opiekunów. Kocha pracę z młodzieżą, a uczniów swojego Technikum uważa za najfajniejsze „misiaczki” i „tygryski” w całym mieście! Prywatnie szczęśliwa żona, mama trójki dzieci, fanka twórczości S. Kinga oraz W. Chmielarza oraz filmów Sci-Fi
Katarzyna Nowak-Zarychta – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego, z-ca Dyrektora Technikum oraz nauczycielka j. polskiego i edukacji dla bezpieczeństwa
Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, studiów podyplomowych z EDB oraz wielu kursów i szkoleń związanych m.in. z pracą z uczniem, motywacją, kształceniem online, a także organizacji egzaminów maturalnych. Jak na humanistę bardzo konkretna i rzeczowa. Zarówno w wypracowaniach, jak i rozmowie nie znosi „lania wody”. Szczera i bezpośrednia. Choć wydaje się dość surowa wobec swoich uczniów – darzy ich wielką sympatią i bardzo stara się im zapewnić odpowiednie warunki do nauki. W wolnym czasie najbardziej lubi czytać kryminały oraz fantastykę w rolach głównych z wampirami i wilkołakami. Poza tym film, film i jeszcze raz film zwłaszcza kino amerykańskie i hiszpańskie, ale żadnych melodramatów.
Monika Dudek – Zastępca Dyrektora Liceum i nauczycielka chemii i fizyki
z wykształcenia magister inżynier nauk chemicznych na Politechnice Śląskiej – z zawodu chemik, z powołania nauczyciel. Absolwentka studiów podyplomowych z fizyki, geografii, Zarządzania w oświacie – a to pewnie nie wszystko, bo stawia na ciągły rozwój :). Związana z TEB Edukacja już od ponad 4 lat. Zaangażowana w pracę z młodzieżą i otwarta na ich pomysły. Nie bojąca się wyzwań. Prywatnie – szczęśliwa żona, miłośniczka zwierząt, a przede wszystkim kotów. Posiadaczka kota o imieniu Feliks. W wolnej chwili lubi oglądać seriale, poczytać książkę, pograć w gry lub zająć się pracami kreatywnumi. W czasie letnim miłośniczka jazdy na rowerze.
Izabela Gawin – pedagog szkolny
absolwentka pięcioletnich studiów magisterskich na Wydziale Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza oraz studiów podyplomowych o kierunku terapia pedagogiczna z arteterapią. Uśmiechnięta gaduła. Otwarta na ludzi. Nie wyobraża sobie innej pracy – kocha młodzież. Zawsze chętna do pomocy. Lubiąca żarty. Młoda duchem. Podążająca za swoimi uczniami (już prawie wiem, co znaczy XD, ale to pewnie już wychodzi z użycia). Prywatnie żona, mama. Miłośniczka jamników – sama ma jednego o nieco dziwnie brzmiącym imieniu – Elmo. W wolnych chwilach lubi czytać kryminały.
Agata Sobczak
wielozadaniowy pracownik sekretariatu Technikum TEB Edukacja w Gliwicach. Niezastąpiona pomoc Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów! Zawsze uśmiechnięta i życzliwa, znajdzie czas dla uczniów aby przygotować zaświadczenia, wydrukować hasło do dziennika elektronicznego, poratować nowym mazakiem lub skserować ćwiczenia dla zapominalskiego. Stara się aby atmosfera między nią a uczniami była miła i życzliwa. Za co lubi pracę w Technikum TEB Edukacja?? „za atmosferę, kadrę no i przede wszystkim uczniów, którzy często potrafią zaskoczyć w pozytywny sposób”. Na co dzień jest mamą 4-letniego „żywego srebra”. Wspólnie z rodziną lubi jazdę na rowerze oraz spacery, a od niedawna jej pasją jest gotowanie.
Joanna Górowska-Gosławska – nauczycielka języka angielskiego
w Technikum TEB Edukacja w Gliwicach pełni funkcję nauczyciela języka angielskiego. Oprócz studiów filologicznych, pani Joanna ukończyła również podyplomowe studia w zakresie filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest nauczycielem z wieloletnim doświadczeniem, a nauczanie i kontakt z młodzieżą to jedna z jej pasji. Od wielu lat przygotowuje z sukcesem uczniów do egzaminów maturalnych, jak również do egzaminów FCE i ACSE i stara się udowodnić że języka może nauczyć się każdy. Pani Joanna jest osobą ciepłą, empatyczną o ogromnym poczuciu humoru. Jest miłośniczką podróży, fotografii i psów.
Aleksandra Bialik – nauczycielka przedmiotów zawodowych na kierunku technik weterynarii
zootechnik, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a także studiów podyplomowych Biologia Molekularna z Elementami Biotechnologii, Pedagogika oraz Pedagogika-kształcenie zawodowe. Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi pracując na terenie gospodarstw hodowlanych w kraju , a także za granicą, gdzie zajmowała się między innymi treningiem koni do gry w polo. Przez wiele lat związana zawodowo z Agencją Restrukturyzacji I Modernizacji Rolnictwa. Od dziecka związana z hodowlą zwierząt, a od ponad 18 lat instruktor jazdy konnej . Prywatnie spełniona mama i szczęśliwa posiadaczka kilku koni w wieku emerytalnym.
Dagmara Knapik – nauczycielka biologii
z wykształcenia biolog, z zamiłowania nauczyciel. W pracy kieruje się mottem: „Świadomość niewiedzy, jest także wiedzą”. Żeby wciąż się rozwijać pisze doktorat z jej ukochanej dziedziny- biologii. Prywatnie- kibicuje Barcelonie, uwielbia „Władcę Pierścieni” i jazdę na motocyklu.
Małgorzata Oświecińska – nauczycielka przedmiotów zawodowych na kierunku technik usług fryzjerskich
Praktyk z 23-letnim doświadczenie zawodowym, który pracę w szkole łączy z prowadzeniem własnego salonu fryzjerskiego. Opiekunka wielu uczniów odbywających praktyki zawodowe. Wkłada wiele wysiłku i serca w to, aby przygotować swoich uczniów do egzaminów zawodowych i przyszłej pracy; ponadto motywuje i przygotowuje ich do wzięcia udziału w różnych Konkursach Uczniowskich, w których wielokrotnie zajmują oni miejsca na podium. Jest organizatorką szkolnego TEBowego konkursu fryzjerskiego. Jak sama twierdzi jej osiągnięciem w życiu są jej dzieci, rodzina, spełnianie się zawodowo i radość z dzielenia się doświadczeniem zawodowym z młodzieżą oraz to, iż otaczają ją wspaniali ludzie
Monika Pawlita-Posmyk – nauczyciel bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP)
absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, studiów podyplomowych z bezpieczeństwa i higieny pracy oraz z przygotowania pedagogicznego. Jest m.in. oligofrenopedagogiem i terapeutą zajęciowym. Ukończyła liczne kursy m.in. kurs audytora wewnętrznego systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, arteterapia w pracy z dziećmi i dorosłymi oraz kurs kwalifikacyjny z zakresu resocjalizacji. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą, studentami, dorosłymi w tym z osobami niepełnosprawnymi, z zaburzeniami zachowania, zagrożonych niedostosowaniem społecznym i niedostosowanymi społecznie. Obowiązki nauczyciela łączy z pracą naukową (uczestniczyła czynnie w wielu konferencjach naukowych krajowych oraz międzynarodowych) i pracą zawodową.
Gabriela Rusak – nauczyciel przedmiotów zawodowych na kierunku technik weterynarii
jest doświadczonym lekarzem weterynarii, specjalizuje się w małych zwierzętach i koniach. Jest również cenionym pedagogiem, nie tylko z zakresu chorób zwierząt, ale także jako nauczyciel biologii, dlatego świat ożywiony nie ma przed nią tajemnic. Łączy w sobie wiedzę teoretyczną, praktykę zawodową, a praca z młodzieżą to jej pasja, bo człowiek – korona świata żywego-jest jej największą pasją- nieodkrytą tajemnicą. Prywatnie mama, miłośniczka przyrody i krajoznawczych wędrówek oraz współwłaścicielka kilkunastu koni, kilku psów, królików i kanarków.
Jolanta Wiczkowska – nauczycielka j. niemieckiego, założycielka i kierowniczka szkolnego Koła Podróżników
z wykształcenia polonistka i germanistka, ale obecnie uczy tylko języka niemieckiego. Lubi swoją pracę i lubi młodzież, a ona odpłaca jej tym samym, co przy jej przedmiocie bywa nie lada wyzwaniem. Jej pasją są podróże, bliskie i dalekie, w Polsce i za granicą. U swoich uczniów stara się zaszczepić zamiłowanie do zwiedzania i poznawania nowych miejsc. Zorganizowała wiele ciekawych wycieczek, ostatnio do Wiednia, Brna i jaskini Macocha, Sandomierza czy Gródka, w planie ma kolejne, te całkiem bliskie i te dalsze. Lubi też kontakt z naturą i wolne chwile chętnie spędza w ogrodzie.
Marcin Wroński – nauczyciel wychowania fizycznego
mgr wychowania fizycznego , absolwent AWF w Katowicach. Trener piłki nożnej z dyplomem UEFA A , zdobytym w szkole trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej w Białej Podlaskiej. W niedalekiej przeszłości wieloletni nauczyciel, trener i wychowawca w klasach sportowych młodzieżowych drużyn piłkarskich Piasta Gliwice.
Mateusz Zaczyk – nauczyciel przedmiotów zawodowych na kierunku technik logistyk
Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu specjalizujący się w tematyce logistyki w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Absolwent Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej mogący się poszczycić autorstwem kilkunastu publikacji naukowych z zakresu logistyki. Dydaktyk mający kilkuletnie doświadczenie w pracy ze słuchaczami studiów wyższych oraz młodzieżą szkół średnich. Prywatnie pasjonat aktywnego trybu życia, ze szczególnym uwzględnieniem siatkówki i sportów siłowych
Agnieszka Szopa – nauczycielka przedmiotów zawodowych na kierunku technik reklamy oraz przedmiotów ogólnokształcących tj. biznes i zarządzanie oraz wiedza o społeczeństwie.
Doktor nauk społecznych z zakresu socjologii edukacji, organizacji i zarządzania, magister komunikacji społecznej, praktyk w dziedzinie przeprowadzania badań rynkowych, marketingowych i społecznych. Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego ma na koncie kilkanaście publikacji w zakresie rynku pracy oraz kultury organizacyjnej przedsiębiorstw. Dydaktyk posiadający kilkunastoletnie doświadczenie zarówno w nauczaniu jak i zarządzaniu. Prywatnie pasjonatka tańca i aktywnych form spędzania czasu wolnego.
Magdalena Bukowska -nauczycielka przedmiotów zawodowych na kierunku Technik Logistyk oraz Technik Reklamy
absolwentka Politechniki Śląskiej na wydziale Organizacji i Zarządzania oraz WSB w Chorzowie. Bardzo lubi swoją pracę oraz pracę z młodzieżą – wyznaje zasadę Rób to co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia. Od kilku lat pełni funkcję opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu. Prywatnie kochająca książki, sport oraz pieczenie mama dwójki dzieci.
Ewa Kostoń – nauczycielka filozofii
Motto, którym kieruje się w pracy to słowa Kena Robinsona: Jeśli nie jesteś przygotowan_ na błąd, nigdy nie wymyślisz nic kreatywnego. Interesuję się neurodydaktyką, a z racji bycia nauczycielką WDŻ w innej placówce, również seksualnością wieku rozwojowego. W pracy stosuję metodę Lego-Logos oraz metodę dociekań filozoficznych prof. Lipmana, która rozwija myślenie pytajne. Podczas lekcji filozofii m.in. rozwijamy samodzielne, krytyczne myślenie oraz umiejętność formułowania pytań filozoficznych i problemowych. W pracy inspirują mnie Przemek Staroń, Jarosław Marek Spychała, Aldona Pobojewska oraz wielu innych świetnych, polskich pedagogów. Uwielbiam dobre komiksy dla dorosłych poruszające ważne problemy społeczne oraz polityczno-historyczne, dlatego często odwiedzam Bibliotekę Śląską. W wolnym czasie zajmuję się permakulturą i angażuję w działania na rzecz zwierząt. Prowadzę Fundację Nie wierzę w bociana, która upowszechnia wiedzę z zakresu ludzkiej seksualności.
Weronika Szpunar- nauczycielka języka angielskiego
z wykształcenia filolog i kulturoznawca. Interesuje się wszystkim co tajemnicze, inne i intrygujące, dlatego też uwielbia podróże do miejsc bliskich i dalekich, literaturę, dobre kino, ciekawe historię i ciekawych ludzi. Nade wszystko zaś kocha przyrodę i zwierzęta. Doświadczenie zdobyła ucząc zarówno dorosłych, jak i dzieci korzystając z całego wachlarza metod. Wychodzi z założenia, że najważniejszy jest cel praktyczny, a przy ocenie uczniów istotna jest nie tyle sama wiedza, co ich zaangażowanie i indywidualny postęp. W swojej pracy stara się dzielić z młodzieżą swoja fascynacją krajami anglojęzycznymi- tamtejszą kulturą, przyrodą i poczuciem humoru.
Sebastian Michałuszek – nauczyciel przedmiotów zawodowych z kierunku Technik Fotografii i Multimediów
Urodzony w 1977 roku w Gliwicach. Absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Dwukrotny laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury za rok 2011 oraz za rok 2017r. Laureat nagrody Dziennika Zachodniego Osobowość roku 2017. Szanowany i doświadczony dyplomowany Pedagog – wychował fotograficznie pokolenie uzdolnionej młodzieży. W technikum Teb Edukacja w Gliwicach pracuje od 2014r. Założyciel grupy fotograficznej Aczkolwiek w ramach działań edukacyjnych w MDK w Gliwicach. Prywatnie miłośnik biegania.
Ewa PB – nauczyciel matematyki
pracuję w TEB Edukacja Gliwice ponad 4 lata. Praca z młodzieżą daje mi satysfakcje , lubię kiedy uczniowie rozumieją matematykę i korzystają z tej wiedzy. Cieszą mnie dobre wyniki maturalne naszej szkoły co jest naszym wspólnym sukcesem.
Mariusz Koszowski – nauczyciel historii i HITu
Z wykształcenia magister Historii o specjalności nauczycielskiej. W życiu jest otwarty i zaangażowany w życie szkolne swoich uczniów. Ponadto pasjonat historii jako nauki, szczególnie zainteresowany badaniem przeszłości XIX i XX w., uważający, że przeszłość określa nas w teraźniejszości i przyczynia się do podejmowania autonomicznych decyzji opartych na pewnej dozie racjonalnej kalkulacji. W wolnym czasie lubiący czytać literaturę faktu (wspomnienia, pamiętniki, dzienniki) oraz literaturę amerykańską. Zainteresowany różnorodnością humanistyki, lubiący dobrą muzykę (Jazz, Blues, Poezję śpiewaną oraz muzykę klasyczną), oglądający dobry film oraz serial (amerykański, angielski).
Paulina Kurek-Jodłowska – nauczyciel wychowania fizycznego
z wykształcenia mgr wychowania fizycznego oraz trener siatkówki PZPS. Posiada liczne kursy m.in. kurs trenera personalnego i instruktora fitness dla kobiet w ciązy i po porodzie. . Popołudniami prowadzi treningi siatkówki dla dziewcząt w klubie sportowym UKS Gwiazda Tarnowskie Góry, odnosząc z drużyną liczne sukcesy. Szczęsliwa żona i posiadaczka kota Skarpetki, z którym współdzieli swoje konto na TikToku. Miłośniczka sportów siłowych, wolne chwile spędza właśnie na siłowni.
Dzięki klasom patronackim, czyli współpracą z najbardziej znanymi firmami na świecie, możesz uczyć się od najlepszych. Dajemy Ci możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji i certyfikatów na kursach, szkoleniach, pokazach lub warsztatach organizowanych przez szkołę. Dbamy o to, abyś czerpał wiedzę od najlepszych praktyków i także od nich zdobywał umiejętności.
Nasi partnerzy merytoryczni wspierają proces kształcenia przez zapewnienie ciekawych i profesjonalnych materiałów dydaktycznych, programów komputerowych, sprzętu czy kosmetyków potrzebnych do realizacji zajęć. Współpracujemy z międzynarodowymi firmami znanymi na całym świecie:
Poza tym współpracujemy z lokalnymi firmami i instytucjami, które np. umożliwiają naszym uczniom odbycie praktyk zawodowych:
- Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach
- Kino Studyjne Amok
- Jasna Sport i Rekreacja
- Gabinety fryzjerskie
- Gabinety weterynaryjne
- Firmy logistyczne
Zawsze jesteśmy dumni, kiedy nasi uczniowie z sukcesami reprezentują nasze technikum. Z radością możemy pochwalić się ich osiągnięciami i działalnością.
- Ranking Perspektywy 2020 – 4 miejsce w mieście, 44 w województwie śląskim
- Paulina, Karolina, Daria – stypendyści Prezesa Rady Ministrów
- Julia (klasa 4 TI) – Finalistka konkursu na Twarz TEBu
- Finaliści, zwycięzcy Śląskiego Turnieju Sportowego TEB Edukacji
- Anna (klasa 4 Foto) – zwyciężczyni Nagrody im. Drapińskiego – Wolontariusz roku 2019 w Holdingu TEB Edukacja
- Uczestnicy, finaliści i zwycięzcy konkursów miejskich, w powiecie i w województwie
Technikum TEB Edukacja to: nowoczesny sprzęt, świetni nauczyciele, ogromna zajęć ilość praktycznych, bardzo dobra infrastruktura i współpraca z najlepszymi firmami w ramach programów partnerskich.
- Microsoft Office dla każdego ucznia gratis
- Międzynarodowi partnerzy edukacyjni: Microsoft, Canon, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy
- Siedziba w centrum miasta – w sercu Wrzeszcza, dogodny dojazd
- Jako jedyni w mieście/województwie kształcimy na kierunku Technik Lotniskowych Służb Lotniskowych, Informatyka ze specjalizacją e-sport
- Odbędziesz 50% zajęć praktycznych w kształceniu zawodowym
- Lekcje prowadzimy w ciekawy sposób na nowoczesnym sprzęcie w profesjonalnych pracowniach i salach
- Nasi nauczyciele indywidualnie i z zaangażowaniem traktują uczniów
- Dbamy o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczniów
- Organizujemy ciekawe wycieczki, imprezy, dodatkowe bezpłatne zajęcia dla uczniów klas maturalnych, wyjazdy integracyjne, wyjścia do kina i teatru, plenery fotograficzne, bierzemy udział w konkursach pozaszkolnych
- Nauczymy Cię praktycznie wykonywać zawód – będziesz dobrze przygotowany do podjęcia pracy już po technikum
- Solidnie przygotujemy Cię do matury
- Będąc absolwentem naszej szkoły łatwiej poradzisz sobie na studiach
- Prowadzimy szkoły w 45 miastach i mamy ponad 22 lata doświadczenia
- W-F odbywa się w nowoczesnym Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej (hala sportowa, hala tenisowa, boisko do piłki nożnej i gry w siatkówkę, siłownia i sala do aerobiku)
- Przyjazna atmosfera
- Powołana została Rada Rodziców, która współpracuje z kadrą nauczycielską i środowiskiem uczniowskim
Naszym uczniom organizujemy dodatkowo kursy, warsztaty, szkolenia i pokazy, dzięki którym zdobywają kolejne doświadczenia i podnoszą swoje kwalifikacje. Możemy Ci zaproponować m.in.:
- Kurs pierwszej pomocy z elementami ratownictwa weterynaryjnego dla psów i kotów.
Obecnie pracodawcy coraz intensywniej poszukują absolwentów posiadających praktyczne umiejętności, gotowych do natychmiastowego rozpoczęcia pracy. W obrębie pewnych dziedzin po prostu brakuje specjalistów, którzy działaliby zarówno kreatywnie, jak i profesjonalnie.
TEB Technikum to nie tyko kształcenie w salach – my stawiamy na praktykę. Dzięki 50% zajęć praktycznych w ciągu czteroletniej nauki w technikum oraz obowiązkowym praktykom zawodowym zdobędziesz ogromne doświadczenie, które wyróżni Twoje CV i pomoże Ci w zdobyciu atrakcyjnej pracy zaraz po szkole.
Praktyki zawodowe, w zależności od wybranego kierunku, odbywają się od II klasy i trwają od 4 do 8 tygodni (160-320 godz.) w miejscu zapewniającym rzeczywiste warunki pracy właściwe dla nauczanego zawodu (np. port lotniczy, kliniki weterynaryjne, agencje reklamowe, hotele itp.). Nasze technikum pośredniczy i pomaga w organizacji praktyk.
Nauka to nie wszystko, bo to rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego uroczystą inauguracją, impreza integracyjna, wycieczki i zajęcia sportowe. Uczniowie
- Technika obsługi turystycznej uczestniczą w wycieczkach dydaktycznych i grach miejskich
- Technika fotografii i multimediów – w plenerach fotograficznych, wernisażach i wystawach fotograficznych, prowadzą oprawę fotograficzną wszystkich uroczystości szkolnych
- Technika weterynarii –wyjeżdżają do pobliskich stadnin i gospodarstw rolnych, uczestniczą w zajęciach pod tytułem Animals friday, które polegają, na tym iż uczniowie mogą przyjść na zajęcia ze swoimi pupilami i to oni wtedy prowadzą zajęcia
- Technika informatyka prowadzą międzyszkolne i szkolne turnieje w CS i LOL, pokazy drukarki 3d i wirtualnej rzeczywistości oraz warsztaty dla gimnazjalistów
- Technika organizacji reklamy z elementami grafiki komputerowej dbają o oprawę graficzną uroczystości i wydarzeń szkolnych
Dzięki współpracy z partnerami nasi uczniowie mają możliwość wyjazdu do siedziby Microsoft w Warszawie czy wzięcia udziału w szkoleniu Canon.
Bierzemy udział w konkursach zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Ogromnym zainteresowaniem co roku cieszy się konkurs „Tebujemy”, w którym uczniowie tworzą kreatywne filmiki reklamujące naszą szkołę. Męską część uczniów wyjeżdża na ogólnopolski turniej w piłce nożnej, gdzie ma możliwość spotkania się i wymiany doświadczeń z uczniami z innych miast. Jesteśmy dumni, że to właśnie nasi uczniowie organizują drzwi otwarte i biorą czynny udział w kampaniach reklamowych, będąc najlepszą wizytówką szkoły.
Specjalnie dla naszych uczniów oddaliśmy Strefę ucznia – komfortowe miejsce, gdzie każdy może na chwilę odsapnąć pomiędzy lekcjami, pouczyć się czy porozmawiać z uczniami innych klas.
Edukacja w naszej szkole to przyjazna atmosfera, dzięki której na zajęcia przychodzi się z przyjemnością. Zależy nam, aby każdy z naszych uczniów mógł powiedzieć, że w pełni spełniliśmy jego oczekiwania.
Technika TEB Edukacja są siecią szkół niepublicznych, czyli prywatnych. Posiadamy wszystkie uprawnienia szkół publicznych – absolwenci naszych szkół otrzymują świadectwo ukończenia szkoły na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej, mogą przystąpić do egzaminu maturalnego, który odbywa się w naszych szkołach oraz do egzaminów na dane kwalifikacje, dzięki którym mogą zdobyć tytuł technika.
- Jesteśmy największą ogólnopolską siecią szkół, znajdujemy się w 45 miastach
- Istniejemy od 1994 roku i mamy ponad 23 lata doświadczenia w prowadzeniu szkolnictwa zawodowego (technika, szkoły policealne i medyczne, gimnazjum, licea dla dorosłych) i przeszło 130 000 absolwentów
- Oferujemy nowoczesną i profesjonalną bazę dydaktyczna (specjalistycznie wyposażone sale lekcyjne i pracownie zawodowe) oraz zajęcia z praktykami
- Podpisaliśmy umowy, dzięki czemu patronują nam i zapewniają wsparcie edukacyjne międzynarodowe firmy: Microsoft, Canon, Schwarzkopf Professional
Technika TEB Edukacja działają na podstawie ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (tekst jednolity: Dz. U. nr 256 poz. 2572 z późn. zm.). Wszystkie nasze szkoły i placówki, w których kształcimy, wpisane są do ewidencji we właściwych terenowo jednostkach samorządu terytorialnego. Oddziały TEB Edukacja są ośrodkami egzaminacyjnymi Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, dzięki czemu nasi absolwenci przystępują do zewnętrznych egzaminów zawodowych w szkole, w której się uczą.
Centrala:
TEB Edukacja sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu
ul. Pastelowa 16, 60-198 Poznań
KRS 0000311666 Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy: 8.270.000,00 zł opłacony w całości
NIP: 778-14-56-499
Technika TEB Edukacja są siecią szkół niepublicznych, czyli prywatnych. Posiadamy wszystkie uprawnienia szkół publicznych, tzn.: placówki TEB Edukacja są ośrodkami egzaminacyjnymi Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych (uczniowieprzystę ują do matury i egzaminów zawodowych w szkole, w której się uczą). Absolwenci naszych szkół otrzymują świadectwo ukończenia szkoły, certyfikat kwalifikacji zawodowej, dyplom technika na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej,
Technika i Licea TEB Edukacja działają na podstawie obowiązujących przepisów prawa dotyczącego oświaty, w szczególności ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe. Wszystkie nasze szkoły i placówki, w których kształcimy, wpisane są do ewidencji we właściwych terenowo jednostkach samorządu terytorialnego. Centrala: TEB Edukacja sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Pastelowa 16, 60-198 Poznań KRS 0000311666 Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Kapitał zakładowy: 8.270.000,00 zł opłacony w całości NIP: 778-14-56-499