Przedmiotowe warsztaty turystyczne dla 1C i dla 2B

17 lutego 2017 roku odbyły się przedmiotowe warsztaty turystyczne dla klas: 1C i 2B (TOT), w ramach których uczniowie poznawali walory turystyczne Sopotu. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności jako adepci na pilotów i przewodników miejskich. Turyści między innymi odwiedzili kościół św. Jerzego, dworek Sierakowskich, krzywy domek, kościół Zbawiciela. Ponadto poznali historię miasta jako uzdrowiska i kurortu nadmorskiego. Przeszli po molo, które jest najdłuższym w Europie. Ponad to poznali postać oraz historię Jana Jerzego Haffnera, który przyczynił się do utworzenia w Sopocie kąpieliska morskiego oraz kurortu.
Kolejnym punktem programu był Hotel Grand Softiel w Sopocie. Młodzież zobaczyła jak wygląda organizacja pracy hotelu oraz jakie hotel świadczy usługi dla swoich gości. Klasy mogły odwiedzić bibliotekę, pokoje dla gości, restaurację i inne pomieszczenia. Turyści dowiedzieli się ważnych informacji o pracy i funkcjonowaniu hotelu.
Dziękujemy Pani Malwinie Bilik za wspaniałą organizację tego dnia oraz Pani Małgorzacie Langowskiej za pomoc i opiekę nad młodzieżą