Międzynarodowe Targi Turystyczne

20 października grupa 30 uczniów z kierunku Technika Obsługi Turystycznej pod opieką Pani Malwiny Bilik oraz Pani Barbary Ławniczak wzięła udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Była to już druga edycja targów.
Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show to jedno z głównych wydarzeń targowych branży turystycznej w Polsce.
Krajem partnerskim tegorocznej edycji World Travel Show był Meksyk.
W Salonie Turystyki Krajowej i Zagranicznej prezentowały się atrakcyjne turystycznie państwa, regiony i miasta z całego świata. W ramach Festiwalu Podróżników odbywały się spotkania ze znanymi obieżyświatami takimi jak: Wojciech Cejrowski, Aleksander Doba i Nela Mała Reporterka. Targom World Travel Show towarzyszył także Festiwal Kultur Azji prezentujący walory turystyczne tego ciągle nieodkrytego przez Polaków kontynentu. Krajem partnerskim festiwalu jest Indonezja. Nie zabrakło też mi.n Chin, Indii czy Kazachstanu. Odbyły się pokazy kulinarne, sztuk walki, koncerty i warsztaty.
Stoisko miał również Salon Camper&Caravan – promocja turystyki caravaningowej, miejsce prezentacji kamperów i wszystkiego, co z nimi związane. W czasie targów trwał też wielki, międzynarodowy zlot caravaningowy.

Po targach uczniowie udali się na spacer po Warszawie, m. in. zwiedzili Pałac Nauki i Kultury.