KONKURS INTERDYSCYPLINARNY MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE

Dnia 17 marca 2016 r. uczennice klasy II b TI: Weronika Sadkowska i Weronika Waluś reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Interdyscyplinarnym na najciekawszą pracę projektową nt. „Matematyka jest wszędzie”.

Organizatorami konkursu są Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku – Białej oraz Fundacja „Matematyka dla wszystkich”.

Nasze uczennice przez wiele tygodni przygotowywały swoje projekty z zakresu zastosowań matematyki w fotografii cyfrowej.

Weronika Sadkowska wykonała pracę pt.” Wybrane aspekty przetwarzania zdjęć cyfrowych”, zaś Weronika Waluś „Jak ekspozycja wpływa na jakość zdjęcia? Czyli o trójkącie fotograficznym”.

Udział w konkursie był dla uczennic okazją by opowiedzieć nie tylko o swojej pasji – fotografii, ale też poszerzyć swoją wiedzę matematyczną. Podczas przygotowań odkrywały jak wiele matematyki można znaleźć w fotografii (a nawet trudno się bez niej obejść), a także jak znajomość królowej nauk może znacząco pomóc w wykonywaniu bardzo dobrych zdjęć. Dzięki udziałowi w konkursie poznały program matematyczny GeoGebra, jak również wykorzystały swoje wiadomości z zakresu przedmiotów informatycznych.

Dziękujemy uczennicom za włożony trud w przygotowanie się do konkursu, oraz godne reprezentowanie Technikum TEB Edukacja w Bielsku – Białej. Uczennice przygotowała p. mgr Maria Chowaniec. Podziękowania należą się też p. inż. Marcinowi Wygasiowi za okazaną pomoc i cenne wskazówki.

Obecnie czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali dnia 21 kwietnia.

Zachęcamy do przeczytania relacji z prezentacji konkursowych z 15 i 17 marca 2016r. http://goo.gl/pd1N29  oraz obejrzenia galerii zdjęć  https://goo.gl/aHOzWU.