nasza szkoła

Pracownie Technikum TEB Edukacja Toruń

 

Technikum TEB Edukacja w Toruniu może pochwalić się dobrze wyposażonymi pracowniami i przyjazną atmosferą. Nowoczesny sprzęt wręcz zachęca do pracy i nauki, a w połączeniu z doświadczeniem i pasją nauczycieli pozwala osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące wyniki.

A teraz zapraszamy Was do krótkiej „wycieczki” po naszych pracowniach:

 • Sale informatyczne – w tej kwestii mamy największe pole do popisu, bo w Technikum TEB Edukacja w Toruniu sal informatycznych jest aż 5. Uczniowie zdobywają w nich zarówno wiedzę i umiejętności z obszaru budowy i eksploatacji komputerowych, programowania, sieci komputerowych, czy też zagadnień e-sportowych. I tak na przykład znajdziecie u nas:

 

 • 2 pracownie e-sport – tutaj oprócz nauki o ergonomii pracy, ligach e-sportowych i związanych z nimi biznesem, zdobędziesz wiedzę z zakresu systemów Linux i Windows, a podczas zajęć praktycznych i gamingowych czeka na Ciebie sprzęt MSI

 

 • Pracownia graficzna – chcesz pracować na komputerach Apple Mac? To zapisz się do Technikum TEB Edukacja. Tutaj dzieje się magia, a to dzięki monitorom graficznym Eizo, drukarce A2 Canona i profesjonalnego oprogramowania do obróbki graficznej

 

 

 • Pracownie sieci komputerowych z różnorodnym sprzętem sieciowym, w tym sprzętem CISCO. W sali powstało tez mini „muzeum” informatyki. Jesteśmy też otwarci na inwencję twórczą naszych uczniów, bo w jednej z sal to oni według swojego pomysłu zbudowali stół montażowy i półki.

 

 • Sukcesywnie rozbudowywana baza pracowni laptopowych przeznaczonych do prowadzenia różnorodnych zajęć, nie tylko informatycznych.

 

 • Pracownia eksploatacji urządzeń techniki komputerowej, gdzie prowadzone są zajęcia z zakresu budowy użytkowania i serwisu sprzętu wraz z pełni wyposażoną pracownią mikrolutowania.

 

 • Pracownia chemiczna – przenosi Cię do XIX-wiecznej apteki ze związkami chemicznymi w szklanych flakonach i ampułkach podpisanych w języku łacińskim. Poczuj się jak Harry Potter krzycząc ich nazwy jak zaklęcia, całkiem niezła zabawa.

 

 • Pracownie fotograficzne – nasza szkoła posiada dwie w pełni wyposażone specjalistyczne pracownie fotograficzne. Sala przeznaczona do fotografii analogowej oraz sala przeznaczona do fotografii studyjnej

 

 • Studio fotograficzne – tutaj poznasz tajniki posługiwania się światłem błyskowym oraz ciągłym. Do twojej dyspozycji jest również sprzęt oświetleniowy marki Quantum i komplet modyfikatorów oświetleniowych. Na zajęciach wykorzystywane jest całe spektrum aparatów cyfrowych od profesjonalnych lustrzanek pełnoklatkowych oraz obiektywów klasy L, przez aparaty dla średniozaawansowanych, do urządzeń dla początkujących fotografów. Dzięki temu przekonasz się na własnej skórze, jaki sprzęt sprosta twoim wymaganiom, co pomoże podjąć ci decyzję o zakupie własnego aparatu.

 

 • Ciemnia – posiada komplet aparatów analogowych, lustrzanki małoobrazkowe i średnioformatowe. Będziesz pracować na stanowiskach wyposażonych w koreksy, powiększalniki oraz chemię fotograficzną, które są niezbędne do własnoręcznego wykonania odbitek autorskich zdjęć. Poznasz także tajniki fotografii otworkowej za pomocą aparatu, który sam_a będziesz mógł_a stworzyć podczas zajęć na przykład z pudełka po butach lub puszki po kawie (!).

 

 

 • Pracownia do obróbki cyfrowej materiałów fotograficznych oraz multimedialnych – trzynastostanowiskowa pracownia oparta o komputery Mac Apple, z najnowszym oprogramowaniem Adobe i Corel 2021. Tutaj znajdziesz 12 monitorów przystosowanych do pełnej sprzętowej kalibracji kolorów w systemie zamkniętym od pliku do wydruku. Dodatkowo w sali znajdują się samodzielne kalibratory, spektrofotometry do mierzenia wydruków, skaner do skanowania materiałów refleksyjnych i nierefleksyjnych w rozdzielczości 6400 dpi oraz fotograficzna drukarka Canona w formacie A2 z zestawem 12 atramentów dla oddzielnych kolorów. Profesjonalna średnioformatowa kamera HD Canona. Każde stanowisko komputerowe zaopatrzone jest w tablet graficzny, więc będziesz otoczony_a nową technologią w najwyższej półki

 

 • Pracownia weterynaryjna – chcesz się uczyć w towarzystwie szczęk szczupaków, szkieletu kota i zwierzęcych czaszek, no i oczywiście biologicznych tablic dydaktycznych? Jeśli teraz w twojej głowie pojawiła się myśl „No ba! Pewnie.” To kolejną myślą powinno być „Technik weterynarii w Technikum TEB Edukacja”. Mamy też kilka organów w formalinie dla wszystkich żądnych wiedzy.

 

 • Pracownia fryzjerska – zastanawiasz się jakie technikum w Toruniu wybrać, do nauki zawodu fryzjera na najwyższym poziomie? Zapraszamy do Technikum TEB Edukacja, dla naszych fryzjerek i fryzjerów mamy mnóstwo profesjonalnego sprzętu – lokówki, prostownice, suszarki. Na zajęciach korzystać będziesz również z produktów marki Schwarzkopf, infrazonu, nawilżaczy i suszarek stojących i oczywiście z myjki. Dobrze oświetlone i wyposażone stanowiska, aż zachęcają do pracy. A po zabiegu fryzjerskim? Poznasz podstawy wizażu w świetnie wyposażonej pracowni kosmetycznej.

Technikum TEB Edukacja w Toruniu to nie tylko nowoczesne profesjonalnie wyposażone sale dydaktyczne i pracownie zawodowe –  to także ciekawe i przyjemne spędzanie czasu poza klasą. Dlatego dbamy również o to, abyś pomiędzy lekcjami czuł się u nas równie komfortowo. Na terenie szkoły znajdują się:

 • Szafki szkolne
 • Strefa ucznia
 • Automat z napojami
 • W-F na siłowni znajdującej się w budynku szkoły oraz sala gimnastyczna w naszym budynku
 • Wi-fi
 • Winda

Szkoła przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych

Nauczyciele Technikum TEB Edukacja w Toruniu

Jacy są nasi nauczyciele? Fenomenalni. To i kilka innych miłych słów na temat kadry dydaktycznej nasuwa się na myśl już po pierwszych zajęciach. Doświadczenie w zawodzie plus dobry kontakt z uczniami tworzą mieszankę rzadko spotykaną. Dodajmy do tego jeszcze bycie na bieżąco z nowinkami technicznymi, dobrą orientację na lekcjach zdalnych i odrobinę luzu, a otrzymamy nauczyciela godnego Superbohaterów. Nasz zespół specjalistów – praktyków zadba o to, żebyś dokładnie zgłębił tajniki zawodu i oprócz teorii zaznajomił się równie dobrze z praktyką. Oprócz dużego zaangażowania w pracę nauczyciele Technikum TEB Edukacja w Toruniu wyróżniają się też otwartością na uczniów i ich potrzeby, więc z żadnym problemem nie zostaniesz sam.

Dzięki klasom patronackim, czyli współpracą z najbardziej znanymi firmami na świecie, możesz uczyć się od najlepszych. Dajemy Ci możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji i certyfikatów na kursach, szkoleniach, pokazach lub warsztatach organizowanych przez szkołę. Dbamy o to, abyś czerpał wiedzę od najlepszych praktyków i także od nich zdobywał umiejętności.

Nasi partnerzy merytoryczni wspierają proces kształcenia przez zapewnienie ciekawych i profesjonalnych materiałów dydaktycznych, programów komputerowych, sprzętu czy kosmetyków potrzebnych do realizacji zajęć. Współpracujemy z międzynarodowymi firmami znanymi na całym świecie:

Poza tym współpracujemy z lokalnymi firmami i instytucjami, które np. umożliwiają naszym uczniom odbycie praktyk zawodowych, m.in.:

 • Gabinet fryzjerski Afrodyta
 • Gabinet weterynaryjny Max Wet
 • Stadnina koni: Stajnia Zorajka
 • Partnerzy zniżkowi dla naszych uczniów: pizzeria Domino, bar mleczny Krokiecik

Zawsze jesteśmy dumni, kiedy nasi uczniowie z sukcesami reprezentują nasze technikum. Z radością możemy pochwalić się ich osiągnięciami i działalnością:

 • Martyna i Dominika to finalistki konkursu na Twarz TEBu
 • Chłopcy w klas informatycznych uczestniczą co roku w turnieju piłki nożnej halowej organizowanej przez TEB oraz w turnieju gier e-sportowych CS:GO
 • Oskar, Jakub i inni uczniowie klas fotograficznych cyklicznie nagrywają autorskie filmy o szkole i nie tylko

Bieżące działania dokumentowane są wpisami na szkolnym Facebooku zapraszamy: https://www.facebook.com/technikumTEBTorun/

Technikum TEB Edukacja z siedzibą w Toruniu przystąpiło w 2020 r. do realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica” w ramach którego uzyskało wsparcie finansowe  w formie dotacji udzielonej z budżetu państwa  przyznanej przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego reprezentowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, w łącznej kwocie 14 000,00 zł.