nasza szkoła

Wybierając Technikum TEB Edukacja, wybierasz najnowszy, profesjonalny sprzęt, na którym będziesz się uczył, a w przyszłości pracował. Dzięki niemu, a także dzięki świetnym nauczycielom – doskonałym dydaktykom i specjalistom w swoim fachu – przygotujesz się do zawodu lepiej i będziesz bardziej konkurencyjny na rynku pracy. Abyś miał przewagę nad innymi i dobrze poznał tajniki przyszłego zawodu, stale inwestujemy w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt.

Do Twojej dyspozycji oddajemy komfortowe sale dydaktyczne i specjalistyczne pracownie w pełni wyposażone w urządzenia i oprogramowanie:

 • weterynaryjna
 • informatyczna
 • esportowa
 • fryzjerska
 • fotograficzna
 • ciemnia fotograficzna
 • chemiczna
 • dydaktyczne (8)
 • oraz: rzutniki, tablice multimedialne

Sekretem sukcesu Technikum TEB są nasi nauczyciele: wykwalifikowani specjaliści-praktycy i doświadczeni pedagodzy. Z nimi nie tylko nie będziesz się nudził na zajęciach, ale też poznasz swój zawód ze wszystkimi jego tajnikami. Kadra nauczycielska odpowiedzialna za kształcenie ogólne w zakresie szkoły średniej oraz za przedmioty praktyczne w naszym technikum to zaangażowani, pełni entuzjazmu pedagodzy. Dzięki ich wieloletniemu doświadczeniu i przyjaznemu podejściu do każdego ucznia, potrafią ciekawie przekazywać wiedzę i świetnie nauczyć zawodu. Skuteczne połączenie teorii z praktyką najlepiej odzwierciedlają wysokie wyniki egzaminów zawodowych.

Dagna Książek -z wykształcenia nauczyciel języka niemieckiego i angielskiego. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Filologia germańska specjalność nauczycielska i studia licencjackie na kierunku Filologia germańska z rozszerzonym językiem angielskim na Uniwersytecie Opolskim oraz Studia podyplomowe kształcenia nauczycieli języka angielskiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie uczy młodzież języków obcych w Technikum TEB Edukacja w  Opolu w klasach 1-4 już czwarty rok. Przez ten czas była wychowawcą klasy 4TW//TFiM. Poza tym prywatnie jej pasją jest taniec brzucha od 10 lat i od 2 lat salsa cubana. W wolnych chwilach pisze wiersze i zajmuje się kreatywnym kolorowaniem. Zachęca wszystkich do nauki języków obcych, ponieważ ich znajomość jest wymagana na dzisiejszym rynku pracy i potrzebna w życiu codziennym.

Daria Gowin – ukończyła studia licencjackie na kierunku zarządzanie marketingowe oraz magisterskie na kierunku  zarządzanie spec. logistyka w biznesie na Uniwersytecie Opolskim, gdzie aktywnie uczestniczyła w życiu uczelni i otrzymywała stypendium rektora dla najlepszych studentów. Aktualnie uczy młode pokolenie wejścia w świat marketingu i reklamy – w końcu nie od dziś wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu, a marketing rządzi światem. 😉 Jej prawdziwą pasją jest organizowanie i koordynowanie różnych przedsięwzięć, np. spotkań dla uczniów ze specjalistami z branży czy różnego rodzaju imprez. Już od najmłodszych lat udziela się na rzecz środowiska lokalnego oraz jest związana z muzyką. W wolnych chwilach gra na gitarze akustycznej i flecie poprzecznym.

Tomasz Szatkowski – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, dyplomowany Menedżer Sportu i instruktor Snowboardu. Wieloletni bramkarz Orlika Opola i Marsjan Opole, z którymi w 2017r. zdobył Mistrzostwo Polski i tytuł najlepszego bramkarza w Polsce. W 2021 reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w hokeju na rolkach w Roccaraso (Włochy). W Automobilklubie Opolskim współorganizował kilka imprez z cyklu Kierowca Roku Opolszczyzny w tym Rajd Festiwalowy. Obecnie menedżer największego fitness klubu w regionie – My Fitness Place Opole. Po godzinach pasjonat kolarstwa i rynków finansowych.

Danuta Ludwik – nauczycielka geografii z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w pracy na wszystkich poziomach edukacji szkolnej (podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym). Z TEB-em związana od września 2020. Absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Opolskim, ukończyła również studia podyplomowe z ochrony środowiska, geografii, wychowania do życia w rodzinie oraz doradztwa zawodowego na tej samej uczelni.

Opiekunka laureatów Olimpiady Geograficznej i „Opolskich Orłów”. W 2015 odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej srebrnym medalem za długoletnią służbę. Uczestniczka konkursu „Nauczyciel na medal”.

Znana z energicznego podejścia do nauczania, w swojej pracy przedkłada umiejętności praktyczne (szczególnie znajomość mapy) nad teorię.

Prywatnie szczęśliwa żona i matka, właścicielka dwóch kotów, uwielbia długie powieści i jeszcze dłuższe spacery.

Kaja Olejniczak- absolwentka Instytutu Sztuki w Opolu. Magister sztuki ze specjalizacją projektowanie graficzne. Nauczyciel fotografii i multimediów od 3 lat. Na zajęciach stawia na łączenie zajęć teoretycznych z praktycznymi, tworząc projekty fotograficzne o różnej tematyce. Poza szkołą zajmuje się malarstwem monochromatycznym oraz wizażem artystycznym.

Jolanta Frączkowska, nauczyciel dyplomowany; nauczany przedmiot: język angielski

Ukończone studia: filologia angielska na Uniwersytecie Opolskim, specjalność: literatura amerykańska.

Od ponad 30 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w wieku od 1 roku życia do 20 lat. Praca jest jej pasją, stara się aby jej lekcje były niekonwencjonalne. Szczególny nacisk kładzie na umiejętność mówienia w języku angielskim.

Drugą jej pasją jest florystyka, uwielbia kwiaty i praca z nimi ją odstresowuje. Namiętnie też czyta – zawsze i wszędzie.

Marzanna Jachymiak – mgr filologii polskiej, studia podyplomowe z zakresu historii, florystka.
Nauczycielka w Technikum TEB Edukacja w Opolu od początku tj. od jego powstania w 2014 roku. Zdawalność egzaminów maturalnych – 100%.
Wieloletnia opiekunka samorządu uczniowskiego, Wychowawczyni , Rzeczniczka Praw Ucznia. opiekunka praktyk zawodowych. Organizatorka wycieczek do Pragi czeskiej, do Humanitarium we Wrocławiu oraz wielu wyjść do kina,  kręgielni i na wystawy oraz akcji pomocy bezdomnym zwierzętom z opolskiego schroniska.
Odpowiedzialna za oprawę artystyczną szkolnych uroczystości a także za organizację pracy szkoły.
Pedagog pierwszego kontaktu dla znacznej części uczniów TEB.
Dwukrotnie przedstawiana przez dyrekcję Technikum TEB Edukacja w Opolu do odznaczenia Brązowym Krzyżem Zasługi za ofiarne niesienie pomocy.

mgr Katarzyna Traczyk – nauczyciel wychowania fizycznego

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku wychowanie fizyczne, ze specjalnością wychowanie fizyczne osób z niepełnosprawnością intelektualną. Instruktor piłki siatkowej. Swoje lekcje dostosowuje do umiejętności i upodobań uczniów,  proponując aktywność sportową jak i rekreacyjną. Wykorzystuje nie tylko halę sportową, ale także park na wyjście na spacer, rolki, jogę czy tańce grupowe.  Głównym zamiarem jest zaszczepienie chęci do aktywności fizycznej nie tylko w szkole, ale również poza nią, dlatego uczniowie uzyskują oceny przede wszystkim za zaangażowanie, a nie predyspozycje sportowe.

Katarzyna Żurakowska – nauczycielka języka polskiego

Nauczyciel jest ważną osobą w życiu ucznia, jest przez niego postrzegany przez sposób realizacji swojej roli zawodowej i przez indywidualne cechy.

Podstawą pracy nauczyciela są przekonania, przyjęte sposoby rozumienia świata, jakie powinna posiadać osoba wykonująca ten zawód.

Na jej pracę mają wpływ opinie kolegów – nauczycieli, rozmowy z rodzicami uczniów i współpraca ze środowiskiem oraz pogłębiona refleksja nad własnym działaniem.

Ma przyjemność uczyć nie tylko języka polskiego, ale również postaw społecznych i patriotycznych uczniów Technikum TEB Edukacja. Cieszy ją każda aktywność i samodzielnie podejmowane działania i aktywności uczniów, które zawsze wspiera.

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej, dzisiaj Uniwersytetu Opolskiego. W każdym kolejnym roku szkolnym uczestniczy w licznych kursach, szkoleniach, aby podwyższać swoje kwalifikacje i umiejętności. To co najbardziej ją cieszy to fakt 100 % zdawalności matury z języka polskiego.

Dla uczniów i rodziców jeste nie tylko nauczycielem czy wychowawcą, ale przede wszystkim przyjacielem i wsparciem w trudnych chwilach, których ostatnio nam nie brakuje.

Bartosz Kobyłczyk – absolwent filologii angielskiej Uniwersytetu Opolskiego ze specjalizacją nauczycielską na poziomie licencjackim i magisterskim. Pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w szkole średniej, a ponadto zajmuje się tłumaczeniami dokumentów z różnych dziedzin. W swojej pracy zawsze stara się nawiązać dobry kontakt z uczniami i słuchaczami. Czas wolny lubi spędzać na różne sposoby, pośród zainteresowań znajdują się zarówno turystyka leśna i górska, jak i potyczki z przyjaciółmi w grach planszowych.

Mariola Cegłowska-nauczyciel języka angielskiego.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu, gdzie ukończyła studia na kierunku „filologia rosyjska”, uzyskując w roku 1992 dyplom magistra filologii rosyjskiej. W trakcie studiów odbyła ponadto semestralny staż w Instytucie Języka Rosyjskiego w Moskwie.

Na rok przed ukończeniem studiów wyjechała do Anglii, aby ponownie wyjechać tam zaraz po zakończeniu studiów i ponownie w 2007. Dzięki pracy z osobami z Republiki Czeskiej i Słowacji opanowała na praktycznym poziomie język czeski i słowacki.

Poszerzyła swoje formalne kwalifikacje zdobywając kilka dyplomów, głównie w Wielkiej Brytanii. Ukończyła  Kaplan American Academy of Business Studies, uzyskując dyplom w dziedzinie Executive Administrator. Posiada również dyplomy m.in. Customer Service oraz Team Leading and Management. W trakcie pobytu w Wielkiej Brytanii ukończyła ponadto (z wyróżnieniem) Stonebridge College. Posiadam też The UK NARIC – dyplom nadawany przez angielską krajową agencję ds. międzynarodowych kwalifikacji i umiejętności.

Posiada tytuł licencjata (kierunek „filologia angielska”), uzyskała międzynarodowe certyfikaty, wydawane przez Bright Learning Solutions Ltd. Mieszkając w Anglii brała udział w wielu szkoleniach z zakresu angielskiego prawa pracy, organizowanych przez organizację Peninsula Business Services Limited.

Obecnie pracuje również w Bizneslingua  Szkole języków Obcych oraz prowadzi zajęcia w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu, pełniąc funkcję nie tylko lektora, lecz także koordynatora, managera języków obcych. Do jej zainteresowań prywatnych należą podróże oraz haft artystyczny w stylu angielskim (którego nauczyła się podczas pobytu w Anglii).

Kacper Dzikowski – ukończył studia z wyróżnieniem na kierunku logistyka Politechniki Opolskiej, a także studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Zwycięzca II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Nauczyciel przedmiotów logistycznych od 2018 roku, a od 2022 roku opiekun praktyk zawodowych. W pracy zawodowej szczególny nacisk kładzie na aspekty praktyczne, a także wykorzystywanie kompetencji miękkich. Poza szkołą uczestniczy w wielu szkoleniach oraz kursach, a wolne chwile wykorzystuje na spędzanie czasu z rodziną i znajomymi.

Elżbieta Poźniak

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Chemia ; podyplomowych na kierunkach Rachunkowość i Finanse ( Politechnika Opolska ) oraz Nowoczesne Zarządzanie Kadrami (Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu) .

Certyfikowany Trener Biznesu.

Certyfikowany Coach – International Coach Federation/ACC.

Właścicielka firmy szkoleniowej.

Właścicielka biura rachunkowego.

Wieloletni praktyk- i w formie praktycznej prowadzi zajęcia, szkolenia. Specjalizuje się w rachunkowości, finansach, zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, zarządzaniu personelem, kadrach i płacach. Posiada udokumentowane licznymi referencjami ponad 6000 godzin szkoleniowych dla ponad 5000 osób. Współpracuje jako Trener z firmami na terenie całej Polski.

Prowadzi zajęcia w Szkole Policealnej i Technikum TEB Edukacja w Opolu w zakresie: rachunkowości, finansów , działalności gospodarczej , kadr i płac – jej absolwenci skutecznie zdają egzaminy państwowe w tym zakresie. Wychowawca klasy trzeciej informatycznej Technikum TEB Edukacja w Opolu .

Prywatnie – jest mamą nastolatka i opiekunką dwójki psów i trójki kotów.

Jej pasje – wszystko to, czym zajmuje się zawodowo.

W czasie wolnym – czytając ustawy i przepisy – lubi słuchać rocka – czytając beletrystykę – słucha muzyki poważnej.

dr Marek Lotko – nauczyciel języka niemieckiego

Studiował germanistykę na Uniwersytecie Opolskim, na Wilhelms Universität
w Monastyrze / Niemcy oraz na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa germańskiego, czynnym ministerialnym tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego, doświadczonym dydaktykiem specjalistycznego języka niemieckiego (język prawniczy, biznesowy, medycyny sądowej), tłumaczem konsekutywnym jurysdykcji krajowej i zagranicznej, członkiem Opolskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Wieloletni wykładowca akademicki (Wydział Ekonomiczny w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, adiunkt w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Opolskiego w Opolu, asystent w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu, kierownik Międzywydziałowego Instytutu Praktycznej Nauki Języków Obcych w filii Częstochowskiej Akademii Polonijnej w Gliwicach, wykładowca Wydziału Zamiejscowego Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Opolu). Wielokrotny stypendysta Niemieckiej Organizacji Wymiany Akademickiej DAAD oraz KAAD, promotor prac poświęconych metodyce języka niemieckiego, autor recenzji. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się głównie wokół tekstów literackich w kontekście autobiograficznym, literatury austriackiej XIX i XX w. oraz literatury śląskiej. Jest autorem licznych publikacji o tematyce literaturoznawczej na łamach pism o obiegu krajowym i międzynarodowym, także obszernej monografii poświęconej problematyce autobiograficznej w twórczości literackiej Heinza Piontka. Jego zainteresowania to głównie podróże zagraniczne, beletrystyka i fotografia artystyczna.

Technikum TEB Edukacja to nie tylko profesjonalnie wyposażone sale dydaktyczne i pracownie zawodowe –  to także ciekawe i przyjemne spędzanie czasu poza klasą. Dlatego dbamy również o to, abyś pomiędzy lekcjami czuł się u nas równie komfortowo. Na terenie szkoły znajdują się:

 • Szafki szkolne
 • Automat z napojami
 • Automat z przekąskami
 • Sala gimnastyczna (lub informacja, gdzie odbywają się zajęcia – Hala Gwardii
 • Wi-fi

Dzięki klasom patronackim, czyli współpracą z najbardziej znanymi firmami na świecie, możesz uczyć się od najlepszych. Dajemy Ci możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji i certyfikatów na kursach, szkoleniach, pokazach lub warsztatach organizowanych przez szkołę. Dbamy o to, abyś czerpał wiedzę od najlepszych praktyków i także od nich zdobywał umiejętności.

Nasi partnerzy merytoryczni wspierają proces kształcenia przez zapewnienie ciekawych i profesjonalnych materiałów dydaktycznych, programów komputerowych, sprzętu czy kosmetyków potrzebnych do realizacji zajęć. Współpracujemy z międzynarodowymi firmami znanymi na całym świecie:

Poza tym współpracujemy z lokalnymi firmami i instytucjami, które np. umożliwiają naszym uczniom odbycie praktyk zawodowych, m.in.:

 • gabinety weterynaryjne na terenie Opola i okolic,
 • biura reklamy,
 • firmy logistyczne,
 • firmy z branży IT.

Zawsze jesteśmy dumni, kiedy nasi uczniowie z sukcesami reprezentują nasze technikum. Z radością możemy pochwalić się ich osiągnięciami i działalnością:

 • stypendysta nagrody Prezesa Rady Ministrów- średnia ocen 5.1