nasza szkoła

TEB TECHNIKA w XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020

Na ogłoszenie tego rankingu czekają nie tylko dyrektorzy szkól i nauczyciele, dla których jest on podsumowaniem ich pracy. Wyniki mają także ogromny wpływ na decyzje dziesiątków tysięcy uczniów, którzy poszukują odpowiedniej dla siebie szkoły.

Ranking Perspektyw czytają także uważnie organy prowadzące szkół.

Z satysfakcją odnotowujemy, że nasze technika coraz częściej pojawiają się w tym zestawieniu.

W zeszłorocznym rankingu Perspektyw zostało przeanalizowanych 1728 techników.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż szkoła TEB Gliwice zajęła 4 miejsce w mieście i 44 w województwie i otrzymała brązowy znak jakości.

Wybierając Technikum TEB Edukacja, wybierasz najnowszy, profesjonalny sprzęt, na którym będziesz się uczył, a w przyszłości pracował. Dzięki niemu, a także dzięki świetnym nauczycielom – doskonałym dydaktykom i specjalistom w swoim fachu – przygotujesz się do zawodu lepiej i będziesz bardziej konkurencyjny na rynku pracy. Abyś miał przewagę nad innymi i dobrze poznał tajniki przyszłego zawodu, stale inwestujemy w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt.

Do Twojej dyspozycji oddajemy komfortowe sale dydaktyczne i specjalistyczne pracownie w pełni wyposażone w urządzenia i oprogramowanie:

 • logistyczna
 • weterynaryjna oraz chowu i hodowli
 • informatyczna – dwie
 • e-sportowa
 • graficzna
 • fryzjerska
 • organizacji reklamy
 • fotograficzna – dwie
 • ciemnia fotograficzna
 • oraz: DVD, kamery, rzutniki, tablice multimedialne, tablety graficzne, specjalistyczne oprogramowanie Adobe, CorelDraw

Technikum TEB Edukacja to nie tylko profesjonalnie wyposażone sale dydaktyczne i pracownie zawodowe –  to także ciekawe i przyjemne spędzanie czasu poza klasą. Dlatego dbamy również o to, abyś pomiędzy lekcjami czuł się u nas równie komfortowo.

Na terenie szkoły znajdują się:

 • Strefa ucznia
 • Automat z napojami
 • Automat z przekąskami
 • Biblioteczka
 • Gabinet pielęgniarki szkolnej
 • Gabinet rehabilitacji i zajęć KK
 • Szatnia
 • Lekcje wf w profesjonalnych obiektach sportowych
 • Wi-fi

Szkoła przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych

Sekretem sukcesu Technikum TEB w Gliwicach są nasi nauczyciele: wykwalifikowani specjaliści-praktycy i  doświadczeni pedagodzy. Kadrę dydaktyczną stanowią zarówno nauczyciele akademiccy z szkół wyższych, doświadczeni pedagodzy, jak również praktycy życia gospodarczego. Z nimi nie tylko nie będziesz się nudził na zajęciach, ale też poznasz swój zawód ze wszystkimi jego tajnikami. Kadra nauczycielska odpowiedzialna za kształcenie ogólne w zakresie szkoły średniej oraz za przedmioty praktyczne w  naszym technikum to zaangażowani, pełni entuzjazmu pedagodzy. Dzięki ich wieloletniemu doświadczeniu i przyjaznemu podejściu do każdego ucznia, potrafią ciekawie przekazywać wiedzę i świetnie nauczyć zawodu. Skuteczne połączenie teorii z praktyką najlepiej odzwierciedlają wysokie wyniki egzaminów zawodowych i maturalnych.

Nasi zaangażowani nauczyciele zachęcają uczniów nie tylko do bieżącej i systematycznej nauki, ale również do udziału w przeróżnych konkursach z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych Poprzez współpracę i kontakt wychowawców z rodzicami definiujemy potrzeby naszych wychowanków i staramy się zindywidualizować podejście do każdego ucznia.

Marta Grec – Dyrektor Technikum i nauczycielka chemii
z wykształcenia doktor nauk chemicznych i pedagog, absolwentka Zarządzania w Oświacie, wielu szkoleń i kursów; autorka i koordynatorka projektów unijnych. Dynamiczna, nie bojąca się wyzwań, otwarta na potrzeby swoich podopiecznych i ich opiekunów. Kocha pracę z młodzieżą, a uczniów swojego Technikum uważa za najfajniejsze „misiaczki”  i „tygryski” w całym mieście! Prywatnie – szczęśliwa żona, mama trójki dzieci, fanka twórczości S. Kinga oraz W. Chmielarza oraz filmów Sci-Fi.

Katarzyna Nowak-Zarychta
zastępca dyrektora w naszym technikum, a przede wszystkim doświadczona nauczycielka języka polskiego i edukacji dla bezpieczeństwa. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, studiów podyplomowych z EDB oraz wielu kursów i szkoleń związanych m.in. z pracą z uczniem, motywacją, kształceniem online, a także organizacji egzaminów maturalnych. Jak na humanistę bardzo konkretna i rzeczowa. Zarówno w wypracowaniach, jak i rozmowie nie znosi „lania wody”. Szczera i bezpośrednia. Choć wydaje się dość surowa wobec swoich uczniów – darzy ich wielką sympatią i bardzo stara się im zapewnić odpowiednie warunki do nauki. W wolnym czasie najbardziej lubi czytać kryminały oraz fantastykę w rolach głównych z wampirami i wilkołakami. Poza tym film, film i jeszcze raz film zwłaszcza kino amerykańskie i hiszpańskie, ale żadnych melodramatów.

Joanna Górowska-Gosławska
w Technikum TEB Edukacja w Gliwicach pełni funkcję nauczyciela języka angielskiego. Oprócz studiów filologicznych, pani Joanna ukończyła również podyplomowe studia w zakresie filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest nauczycielem z wieloletnim doświadczeniem, a nauczanie i kontakt z młodzieżą to jedna z jej pasji. Od wielu lat przygotowuje z sukcesem uczniów do egzaminów maturalnych, jak również do egzaminów FCE i ACSE i stara się udowodnić że języka może nauczyć się każdy. Pani Joanna jest osobą ciepłą, empatyczną o ogromnym poczuciu humoru. Jest  miłośniczką podróży, fotografii i psów.

Agata Sobczak
wielozadaniowy pracownik sekretariatu Technikum TEB Edukacja w Gliwicach. Niezastąpiona pomoc Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów! Zawsze uśmiechnięta i życzliwa, znajdzie czas dla uczniów aby przygotować zaświadczenia, wydrukować hasło do dziennika elektronicznego, poratować nowym mazakiem lub skserować ćwiczenia dla zapominalskiego. Stara się aby atmosfera między nią a uczniami była miła i życzliwa. Za co lubi pracę w Technikum TEB Edukacja?? „za atmosferę, kadrę no i przede wszystkim uczniów, którzy często potrafią zaskoczyć w pozytywny sposób”. Na co dzień jest mamą 4 letniego „żywego srebra”. Wspólnie z rodziną lubi jazdę na rowerze oraz spacery, a od niedawna jej pasją jest gotowanie.

Aleksandra Bialik
nauczycielka przedmiotów zawodowych na kierunku technik weterynarii, – zootechnik, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a także studiów podyplomowych Biologia Molekularna z Elementami Biotechnologii, Pedagogika oraz Pedagogika-kształcenie zawodowe. Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi pracując na terenie gospodarstw hodowlanych w kraju , a także za granicą, gdzie zajmowała się między innymi treningiem koni do gry w polo. Przez wiele lat związana zawodowo z Agencją Restrukturyzacji I Modernizacji Rolnictwa. Od dziecka związana z hodowlą zwierząt, a od ponad 18 lat instruktor jazdy konnej . Prywatnie spełniona mama i szczęśliwa posiadaczka kilku koni w wieku emerytalnym.

Izabela Gawin
pedagog szkolny – absolwentka pięcioletnich studiów magisterskich na Wydziale Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza oraz studiów podyplomowych o kierunku terapia pedagogiczna z arteterapią. Uśmiechnięta gaduła. Otwarta na ludzi. Nie wyobraża sobie innej pracy – kocha młodzież. Zawsze chętna do pomocy. Lubiąca żarty. Młoda duchem. Podążająca za swoimi uczniami (już prawie wiem, co znaczy XD, ale to pewnie już wychodzi z użycia). Prywatnie żona, mama. Miłośniczka jamników – sama ma jednego o nieco dziwnie brzmiącym imieniu – Elmo. W wolnych chwilach lubi czytać kryminały.

Dagmara Knapik
nauczycielka biologii – z wykształcenia biolog, z zamiłowania nauczyciel. W pracy kieruje się mottem: „Świadomość niewiedzy, jest także wiedzą”. Żeby wciąż się rozwijać pisze doktorat z jej ukochanej dziedziny- biologii. Prywatnie- kibicuje Barcelonie, uwielbia „Władcę Pierścieni” i jazdę na motocyklu.

Grzegorz Koloch
nauczyciel informatyki i przedmiotów zawodowych technika informatyka z 15 letnim doświadczeniem pracy w szkole. Jego zainteresowania zawodowe to sieci komputerowe i bazy danych. Oprócz tego, że uczy innych to  chętnie doskonali  się na licznych kursach i szkoleniach. Prywatnie ojciec trójki dzieci i miłośnik gór. Spytany czy ma jakieś marzenia odpowie: “Podróże, podróże i podróże.”

Iwona Kuchta
katechetka i nauczycielka wychowania fizycznego oraz wychowania do życia w rodzinie; absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego,  APF Instruktor Fitness, Instytutu Teologii w Częstochowie oraz Studium Życia i Rodziny im. Jana Pawła II. Ma uprawnienia do nauczania WDŻ oraz prowadzenia szkoleń Naturalnego Planowania Rodziny metodą angielską, jest instruktorem poradnictwa rodzinnego oraz posiada międzynarodowe uprawnia do prowadzenia zajęć fitness i rekreacji ruchowej. Od 25 lat prowadzi CENTRUM TAŃCA I RUCHU STEP-DANCE, była 4 krotną mistrzynią śląska w tańcu sportowym w międzynarodowej klasie S, oraz członkiem kadry Polski jako jedyna para w obu stylach ( latino i standard ) w klasie S. Zaangażowana w życie szkolne, oddana pracy pedagoga, zawsze uśmiechnięta i życzliwa!

Małgorzata Oświecińska
nauczycielka przedmiotów zawodowych na kierunku technik usług fryzjerskich. Praktyk z 23 letnim doświadczenie zawodowym, który pracę w szkole łączy z prowadzeniem własnego salonu fryzjerskiego. Opiekunka wielu uczniów odbywających praktyki zawodowe. Wkłada wiele wysiłku i serca w to, aby przygotować swoich uczniów do egzaminów zawodowych i przyszłej pracy; ponadto motywuje i przygotowuje ich do wzięcia udziału w różnych Konkursach Uczniowskich, w których wielokrotnie zajmują oni miejsca na podium. Jest organizatorką szkolnego TEBowego konkursu fryzjerskiego. Jak sama twierdzi jej osiągnięciem w życiu są jej dzieci, rodzina, spełnianie się zawodowo i radość z dzielenia się doświadczeniem zawodowym z młodzieżą oraz to, iż otaczają ją wspaniali ludzie

Monika Pawlita-Posmyk
Nauczyciel bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP) – absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, studiów podyplomowych z bezpieczeństwa i higieny pracy oraz z przygotowania pedagogicznego. Jest m.in. oligofrenopedagogiem i terapeutą zajęciowym.  Ukończyła liczne kursy m.in.  kurs audytora wewnętrznego systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, arteterapia w pracy z dziećmi i dorosłymi oraz kurs kwalifikacyjny z zakresu resocjalizacji. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą, studentami, dorosłymi w tym z osobami niepełnosprawnymi, z zaburzeniami zachowania, zagrożonych niedostosowaniem społecznym i niedostosowanymi społecznie. Obowiązki nauczyciela łączy z pracą naukową (uczestniczyła czynnie w wielu konferencjach naukowych krajowych oraz międzynarodowych) i pracą zawodową.

Gabriela Rusak
nauczyciel przedmiotów zawodowych na kierunku technik weterynarii – jest doświadczonym lekarzem weterynarii, specjalizuje się w małych zwierzętach i koniach. Jest również cenionym pedagogiem, nie tylko z zakresu chorób zwierząt, ale także jako nauczyciel biologii, dlatego świat ożywiony nie ma przed nią tajemnic. Łączy w sobie wiedzę teoretyczną, praktykę zawodową, a praca z młodzieżą to jej pasja, bo człowiek – korona świata żywego-jest jej największą pasją- nieodkrytą tajemnicą. Prywatnie mama, miłośniczka przyrody i krajoznawczych wędrówek oraz współwłaścicielka kilkunastu koni, kilku psów, królików i kanarków.

Janina Walęcka
nauczycielka geografii – absolwentka krakowskiej AGH, egzaminator OKE.  Zawsze z mapą na ramieniu, globusem pod pachą uśmiechnięta starsza pani. Nigdy nie pozwala swoim uczniom tracić wiary w siebie.

Jolanta Wiczkowska
nauczycielka j. niemieckiego, założycielka i kierowniczka szkolnego Koła Podróżników – Z wykształcenia polonistka i germanistka, ale obecnie uczy tylko języka niemieckiego. Lubi swoją pracę i lubi młodzież, a ona odpłaca jej tym samym, co przy jej przedmiocie bywa nie lada wyzwaniem. Jej pasją są podróże, bliskie i dalekie, w Polsce i za granicą. U swoich uczniów stara się zaszczepić zamiłowanie do zwiedzania i poznawania nowych miejsc. Zorganizowała wiele ciekawych wycieczek, ostatnio do Wiednia, Brna i jaskini Macocha, Sandomierza czy Gródka, w planie ma kolejne, te całkiem bliskie i te dalsze. Lubi też kontakt z naturą i wolne chwile chętnie spędza w ogrodzie.

Marcin Wroński
mgr wychowania fizycznego , absolwent AWF w Katowicach. Trener piłki nożnej z dyplomem UEFA A , zdobytym w szkole trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej w Białej Podlaskiej. W niedalekiej przeszłości wieloletni nauczyciel, trener i wychowawca w klasach sportowych młodzieżowych drużyn piłkarskich Piasta Gliwice.

Mateusz Zaczyk
nauczyciel przedmiotów zawodowych na kierunku technik logistyk – Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu specjalizujący się w tematyce logistyki w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Absolwent Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej mogący się poszczycić autorstwem kilkunastu publikacji naukowych z zakresu logistyki. Dydaktyk mający kilkuletnie doświadczenie w pracy ze słuchaczami studiów wyższych oraz młodzieżą szkół średnich. Prywatnie pasjonat aktywnego trybu życia, ze szczególnym uwzględnieniem siatkówki i sportów siłowych.

Marcin Zarychta
nauczyciel przedmiotów przedsiębiorczości (PDG,PP) oraz historii i WOS-u z Technikum TEB Edukacja związany od 2018 roku. Od 2019 roku trener symulacji biznesowych REVAS. Ukończył Uniwersytet Wrocławski na wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych. Oprócz dziedziny szkolnictwa od blisko 15 lat równolegle prowadzący swoją firmę z branży motoryzacyjnej jako “Customer service on quality and shopping support”. Władający komunikatywnie językiem włoskim z czym związane jest jego zainteresowanie kulturą włoską. Ponadto zainteresowania historyczne w szczególności „Dzieje ludności polskiej w Europie po 1945 roku”.

Dzięki klasom patronackim, czyli współpracą z najbardziej znanymi firmami na świecie, możesz uczyć się od najlepszych. Dajemy Ci możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji i certyfikatów na kursach, szkoleniach, pokazach lub warsztatach organizowanych przez szkołę. Dbamy o to, abyś czerpał wiedzę od najlepszych praktyków i także od nich zdobywał umiejętności.

Nasi partnerzy merytoryczni wspierają proces kształcenia przez zapewnienie ciekawych i profesjonalnych materiałów dydaktycznych, programów komputerowych, sprzętu czy kosmetyków potrzebnych do realizacji zajęć. Współpracujemy z międzynarodowymi firmami znanymi na całym świecie:

Poza tym współpracujemy z lokalnymi firmami i instytucjami, które np. umożliwiają naszym uczniom odbycie praktyk zawodowych, m.in.:

 • Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach
 • Kino Studyjne Amok
 • My Fitness Place – Forum Gliwice
 • Gabinety fryzjerskie
 • Gabinety weterynaryjne
 • Firmy logistyczne

Zawsze jesteśmy dumni, kiedy nasi uczniowie z sukcesami reprezentują nasze technikum. Z radością możemy pochwalić się ich osiągnięciami i działalnością:

 • Ranking Perspektywy 2020 – 4 miejsce w mieście, 44 w województwie śląskim
 • Paulina, Karolina, Daria – stypendyści Prezesa Rady Ministrów
 • Julia (klasa 4 TI) – Finalistka konkursu na Twarz TEBu
 • Finaliści, zwycięzcy Śląskiego Turnieju Sportowego TEB Edukacji
 • Anna (klasa 4 Foto) – zwyciężczyni Nagrody im. Drapińskiego – Wolontariusz roku 2019 w Holdingu TEB Edukacja
 • Uczestnicy, finaliści i zwycięzcy konkursów miejskich, w powiecie i w województwie

Statut szkoły (kliknij w ikonkę PDF)

Technika TEB Edukacja działają na podstawie ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r.
(tekst jednolity: Dz. U. nr 256 poz. 2572 z późn. zm.).

Wszystkie nasze szkoły i placówki, w których kształcimy, wpisane są do ewidencji we właściwych terenowo jednostkach samorządu terytorialnego.

Oddziały TEB Edukacja są ośrodkami egzaminacyjnymi Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, dzięki czemu nasi absolwenci przystępują do zewnętrznych egzaminów zawodowych w szkole, w której się uczą.