Technik informatyk

technologie chmurowe Microsoft

POZNAJ KIERUNEK

OPIS POTENCJALNEGO KANDYDATA

  • Uwielbiasz nowe technologie? Świat komputerów nie ma dla Ciebie tajemnic?
  • Chcesz zdobyć pewny i opłacalny zawód?
  • Fascynuje Cię rozkładanie komputera na części pierwsze i składanie na nowo?
  • Masz wrażenie, że „dogadanie” się w języku Java jest dużo prostsze niż rozmowa z młodszą siostrą?
  • Twoje zwierzaki nazywają się: Router i Serwer?

Praca z najnowszymi technologiami jest na wyciągnięcie ręki! Dlatego zapisz się już dziś na kierunek Technik informatyk.

CZYM ZAJMUJE SIĘ Technik INFORMATYK?

To prawdziwy bystrzak – z łatwością zarządza ogromnymi bazami danych, potrafi napisać aplikację na komórkę, kątem oka śledząc poczynania zawodników w LoLa. Z łatwością posługuje się językami programowania, dzięki czemu dogada się z każdym komputerem, a zbudowanie nowego komputera i stworzenie sieci lokalnej to bułka z masłem.

Jeśli czujesz, że świat online, aplikacji i informatyki to Twoje miejsce na Ziemi, to ten zawód jest właśnie dla Ciebie!

Na zdjęciach: u góry – Nikodem (TEB Gdynia), z lewej – Wojtek (TEB Jastrzębie Zdrój)

To idealny zawód dla fascynatów nowych technologii, komputerów, aplikacji internetowych,  czyli szeroko rozumianej branży IT. U nas otrzymasz nowoczesne kształcenie dzięki wsparciu Microsoft. Będziesz miał możliwość bezpłatnego uzyskania międzynarodowych certyfikatów MOS i MTA. Otrzymasz pełny pakiet Microsoft Office 365, a także dodatkowe godziny w programie na zajęcia z wykorzystaniem usług Office 365.

ZDOBYWANE UMIEJĘTNOŚCI:

W trakcie nauki na kierunku Technik informatyk zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • przygotowania do pracy systemu komputerowego i urządzeń peryferyjnych;
  • administrowania systemami operacyjnymi;
  • serwisowania i naprawiania urządzeń techniki komputerowej;
  • przygotowania i eksploatacji lokalnej sieci komputerowej;
  • tworzenia i administracji stronami internetowymi;
  • tworzenia, administracji i użytkowania relacyjnych baz danych;
  • programowania aplikacji internetowych;
  • tworzenia i administracji systemami zarządzania treścią.

CO ZYSKASZ DZIĘKI TECHNOLOGIOM CHMUROWYM?

  • możliwość bezpłatnego uzyskania odpłatnych międzynarodowych certyfikatów MOS (Microsoft Office Specialist) i MTA (Microsoft Technology Associate)
  •  dodatkowe godziny w programie na zajęcia z wykorzystaniem usług Office 365
  • dla każdego Office 365 gratis

Filip, uczeń Technikum TEB Edukacja w Krakowie
finalista Microsoft Office Specialist Championship 2017 w Kalifornii

Szkołę zmieniłem rok temu na TEB i był to bardzo dobry wybór, TEB najbardziej wyróżnia się ze wszystkich szkół zdecydowanie pozytywną atmosferą, pomocnymi nauczycielami, świetnym i nowoczesnym sprzętem, oraz możliwościami jakie oferuje, by rozwijać zainteresowania uczniów. Wycieczka do USA była dla mnie niespodzianką, ponieważ kiedy dowiedziałem się, że dostałem okazję powalczyć o certyfikat MOS, liczyłem na co najwyżej sam certyfikat za pozytywny wynik, dlatego wiadomość o możliwości uczestnictwa w mistrzostwach świata Microsoft Office Specialist w Kalifornii mnie zaskoczyły.

W Stanach przez pierwszy tydzień zwiedziliśmy Dolinę Krzemową, a w niej widzieliśmy wszystkie siedziby największych korporacji w jednym miejscu oraz zespół budynków Google, w tym po jednym oprowadził nas jeden z tamtejszych pracowników. Jeden dzień również spędziliśmy w San Francisco, widzieliśmy Golden Gate Bridge z bliska oraz przeszliśmy się po słynnych stromych ulicach SF. W San Jose, gdzie mieszkaliśmy, poznałem podczas jednej z kolacji kilka osób, które podzieliły się ze mną historią, jak dotarli do miejsca w którym są oraz udzielili kilka cennych rad w sprawie przyszłego wyboru studiów i pracy. Kolejne 4 dni spędziliśmy w Anaheim, w Disnaylandzie, gdzie poznałem wspaniałych ludzi z całego świata, zawarliśmy wiele przyjaźni, powymienialiśmy się prezentami z naszych krajów, opowiadaliśmy o naszych kulturach oraz śmialiśmy się ze stereotypów na temat naszych narodów. Mimo tego, że minęło już ponad pół roku od mistrzostw, wciąż wszyscy trzymamy kontakt. Po wspólnie spędzonych mistrzostwach, razem zabawą w parku Disnaylandu, udaliśmy się jeszcze na 3 dni aby zwiedzić samo Los Angeles, chociaż było to zdecydowanie za krótko, aby zobaczyć największe atrakcje tego miasta. Odwiedziliśmy Hollywood, Santa Monica, Obserwstorium Gryffitha oraz wykupiliśmy sobie lot śmigłowcem nad LA. Była to świetna i niezapomniana podróż, a najlepsi w niej byli ludzie, których poznałem przez te dwa tygodnie.

 

CISCO

Umiejętności w zakresie technologii teleinformatycznych i obsługi sieci są obecnie jedną z najbardziej poszukiwanych cech na rynku pracy. TEB Technikum wyszło naprzeciw oczekiwaniom rynku i podjęło współpracę z Cisco Networking Academy, by pomagać  uczniom w doskonaleniu zarówno teoretycznej, jak i praktycznej wiedzy na temat prężnie rozwijających się nowych technologii.

Uczniowie Akademii Cisco w TEB Technikum mają możliwość zapoznać się z nowościami technologicznymi oraz rozwinąć swoje kompetencje w tej dziedzinie.

Dzięki pomocy profesjonalnych instruktorów i trenerów, uczestnicy mają możliwość wziąć udział w kursach: IT Essentials, Intro to Entrepreneurship, Intro to Cyber-security oraz kursach CCNA. Jest to ogromna szansa na zdobycie cenione wśród pracodawców certyfikaty Cisco. Szkolenia pozwalają uczestnikom poznać praktyczne aspekty konfiguracji sieci komputerowych oraz podstaw ich działania, które są niezbędne w pracy w branży informatycznej.

Przedmioty zawodowe

W trakcie nauki masz szansę rozwijać swoją wiedzę w ramach następujących przedmiotów zawodowych:

  • Urządzenia techniki komputerowej
  • Systemy operacyjne
  • Lokalne sieci komputerowe
  • Witryny i aplikacje internetowe
  • Lokalne systemy baz danych
  • Eksploatacja urządzeń techniki komputerowej
  • Administracja systemami operacyjnymi
  • Eksploatacja lokalnych sieci komputerowych
  • Tworzenie i administrowanie bazami danych
  • Aplikacje desktopowe i mobilne
  • Tworzenie stron i aplikacji internetowych
  • Bezpieczeństwo i higiena pracy
  • Język angielski zawodowy
  • Programowanie aplikacji internetowych

Dominik, uczeń Technikum TEB Edukacja we Wrocławiu

Mamy świetnie wyposażone pracownie – każdy uczeń ma swoje stanowisko pracy – komputer i wszystkie potrzebne narzędzia. Uczymy się na naprawdę fajnym i nowoczesnym sprzęcie

 

Kamil, uczeń Technikum TEB Edukacja w Nowym Sączu

Bardzo spodobały mi się lekcje języka angielskiego branżowego, na których dużo się nauczyłem. Do tego mamy jeszcze rozszerzony język angielski i język niemiecki. W III klasie miałem praktyki w firmie informatycznej i uważam, że zostałem dobrze do nich przygotowany.

Praktyki zawodowe:

Nauka w Technikum to nie tylko teoria. W trakcie kształcenia weźmiesz również udział w praktykach zawodowych.

Praktyki zawodowe trwają 8 tygodni

(280 godz., ich termin może ulec zmianie):

w klasie II – 140 godz. – 4 tygodnie w I półroczu
w klasie IV -140 godz. – 4 tygodnie w I półroczu.

Miejsce realizacji praktyk zawodowych:

– przedsiębiorstwa produkujące systemy komputerowe, urządzenia peryferyjne oraz inne urządzenia cyfrowe lub materiały eksploatacyjne;

– przedsiębiorstwa handlowe, sprzedające sprzęt komputerowy oraz pozostałe urządzenia cyfrowe w sposób stacjonarny i on-line;

– przedsiębiorstwa usługowe, zajmujące się projektowaniem, tworzeniem i obsługą systemów informatycznych lub wykonawstwem i administrowaniem sieci komputerowych;

– przedsiębiorstwa zajmujące się hostingiem oraz projektowaniem, tworzeniem i administracją witryn internetowych oraz innych technologii webowych;

– przedsiębiorstwa serwisujące sprzęt komputerowy oraz zapewniające wsparcie techniczne lokalnie lub on-line;

– przedsiębiorstwa zajmujące się tworzeniem programów desktopowych i aplikacji internetowych;

– przedsiębiorstwa lub jednostki organizacyjne różnego typu na stanowiskach odpowiedzialnych za prawidłowe działanie systemów komputerowych wraz z oprogramowaniem oraz infrastrukturą sieciową.

Egzaminy:

W trakcie nauki czekają Cię dwa egzaminy zawodowe, po zdaniu których możesz uzyskać tytuł Technika informatyka.

Egzamin jest podzielony na dwie części – praktyczną oraz teoretyczną i przeprowadzane są oddzielnie dla każdej kwalifikacji:

  • INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych
  • INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych

Część pisemna trwa 60 minut i przeprowadzana jest w formie testu składającego się z 40 zadań zamkniętych zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.

Część praktyczna trwa od 120 do 240 minut i jest przeprowadzana w formie testu praktycznego i polega na wykonaniu przez zdającego zadania egzaminacyjnego  na specjalnie przygotowanym stanowisku egzaminacyjnym.

Zdający zdał egzamin zawodowy, jeżeli uzyskał:

1) z części pisemnej – co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania (czyli rozwiązał poprawnie minimum 20 zadań testu pisemnego), oraz

2) z części praktycznej – co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania.

Wynik egzaminu zawodowego ustala i ogłasza komisja okręgowa. Wynik ustalony przez komisję okręgową jest ostateczny.

Po zdanym egzaminie z danej kwalifikacji uczeń uzyskuje certyfikat kwalifikacji zawodowej wydany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, a następnie po zdaniu wszystkich kwalifikacji otrzymuje dyplom technika potwierdzający kwalifikacje w zawodzie wydany przez OKE.

Praca

Jako absolwent kierunku Technik informatyk będziesz mógł podjąć pracę w:

  • Firmach zajmujących się tworzeniem i eksploatacją oprogramowania komputerowego oraz firmach administrujących sieciami komputerowymi
  • Działach obsługi informatycznej w przedsiębiorstwach
  • Punktach serwisowych, sklepach komputerowych, ośrodkach obliczeniowych
  • Praca we własnej działalności gospodarczej w zakresie usług informatycznych

 

Dalsza nauka

Po ukończeniu nauki jesteś przygotowany, aby rozpocząć pracę lub iść na studia. Masz wiele kierunków do wyboru, np. informatyka i ekonometria, technologie komputerowe, informatyka inżynierska, przemysłowa, matematyka, neuroinformatyka, teleinformatyka i inne, niekoniecznie związane z dyplomem technika informatyka.

Opłaty

Wpisowe wynosi 0 zł

Czesne 349 zł miesięcznie

Dokumenty, które uzyskasz
po zakończeniu nauki:

Dokumenty, które uzyskasz po zakończeniu nauki:

  • świadectwo ukończenia szkoły

certyfikat kwalifikacji zawodowej:
– INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych
– INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych
wydane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną po zdanym egzaminie

  • państwowy dyplom zawodowy wydany przez OKE w przypadku zdania egzaminów zawodowych z zakresu wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie
  • świadectwo dojrzałości wydane przez OKE po zdaniu egzaminu maturalnego

do pobrania

Ulotka dot. kierunku Technik informatyk

fot. Wiktor Szyl (TEB Piotrków Trybunalski)

fot. Natalia Zaorska (TEB Szczecin)

Warsztaty, kursy

W trakcie nauki na kierunku Technik Informatyk możesz dodatkowo wziąć udział w różnych kursach, między innymi:

  • Obróbka graficzna zdjęć – Adobe Photoshop
  • Grafika komputerowa
  • Pozycjonowanie stron www
  • Kurs e-sport I stopnia

Zapytaj w sekretariacie szkoły o dodatkowe kursy proponowane uczniom technikum!

3 proste kroki

Zapisz się!

2. Złożenie dokumentów 
Podanie o przyjęcie do TEB Technikum wraz z innymi wymaganymi dokumentami (patrz zakładka rekrutacja w swoim mieście).

3. Decyzja o przyjęciu
U nas nie ma egzaminów wstępnych.
Decydują: zasady naboru w systemie elektronicznym  lub – jeśli nie danej szkoły TEB nie ma w naborze elektroncznym – kryteria wynikające z regulaminu rekrutacji dla danego miasta.

Zobacz

Nasze inne kierunki

Technik fotografii i multimediów - klasa patronacka Canon

Technik fotografii i multimediów - klasa patronacka Canon

Technik informatyk - technologie chmurowe Microsoft

Technik informatyk - technologie chmurowe Microsoft

Technik informatyk i E-SPORT - klasa patronacka MSI

Technik informatyk i E-SPORT - klasa patronacka MSI

Technik logistyk z elementami zarządzania produkcją

Technik logistyk z elementami zarządzania produkcją

Technik organizacji turystyki

Technik organizacji turystyki

Technik programista - klasa patronacka Cisco Networking Academy

Technik programista - klasa patronacka Cisco Networking Academy

Technik programista ze spec. Sztuczna inteligencja - klasa patronacka Intel®

Technik programista ze spec. Sztuczna inteligencja - klasa patronacka Intel®

Technik reklamy - grafika i media społecznościowe

Technik reklamy - grafika i media społecznościowe

Technik weterynarii

Technik weterynarii