Technikum hotelarskie

Osoba pracująca w hotelu musi wykazać się odpowiednią wiedzą na temat zasad przyjmowania gości w hotelu, musi być komunikatywna oraz posiadać znajomość języków obcych. Dobre przygotowanie do tego zawodu taje technikum hotelarskie, którego absolwenci na brak pracy nie mogą narzekać. Hotele czekają na nich nie tylko w kraju, ale również w europejskich kurortach.

Istnije zapotrzebowanie na pracowników dobrze przygotowanych do obsługi hotelowych gości

Istnije zapotrzebowanie na pracowników dobrze przygotowanych do obsługi hotelowych gości

Rozwijający się przemysł turystyczny oraz coraz gęstsza sieć hoteli sprawiają, że zapotrzebowanie na dobrze przygotowanych do obsługi hotelowych gości pracowników wzrasta.
Jak wygląda nauka w technikum hotelarskim i jakie daje ona możliwości? To pytanie zadaje sobie z pewnością niejeden gimnazjalista myślący o zdobyciu zawodu technik – hotelarz.
Nauka w technikum hotelarskim trwa cztery lata. Przyszły technik hotelarstwa ma przed sobą sporo nauki, jednak z pewnością nie pójdzie ona na marne. Oprócz przedmiotów ogólnokształcących trzeba zmierzyć się z przedmiotami zawodowymi: ogólnoekonomicznymi oraz specjalistycznymi. Ważna jest również nauka języków obcych.
Uczniowie technikum hotelarskiego zdobywają wiedzę związaną z podstawami ekonomii oraz prawa. Są to dziedziny, których znajomość dla osób pracujących w hotelarstwie jest niezbędna. Odpowiednie umiejętności i kwalifikacje w technikum hotelarskim zdobywa się również dzięki nauce takich przedmiotów, jak obsługa gościa hotelowego czy też podstawowe techniki pracy biurowej. Istotne są tu również zagadnienia związane z turystyką, rekreacją oraz usługami gastronomicznymi.

Teoria to jednak nie wszystko. Dodatkowo swe umiejętności przyszli hotelarze mogą zdobywać podczas zajęć praktycznych organizowanych przez szkołę, a doskonalić je w czasie praktyk odbywanych w hotelach. Swe praktyczne umiejętności w tym zawodzie można kształcić zarówno w polskich hotelach, jak i w obiektach znajdujących się za granicą. W tym drugim przypadku dodatkową zaletą jest możliwość podszkolenia się z języka obcego. Często w czasie praktyk uczniowie znajdują sobie miejsce swej pierwszej pracy.

Część absolwentów technikum hotelarskiego zaraz po ukończeniu szkoły szuka zatrudnienia w hotelach oraz w ośrodkach wypoczynkowych. Wielu jednak decyduje się na doskonalenie swych kwalifikacji zawodowych lub ich rozszerzenie. Ci absolwenci, którzy chcą rozszerzyć swe umiejętności i zdobyć drugi zawód, mają szerokie pole manewru. Ze względu na naukę języków obcych mogą wybrać się na studia filologiczne. Wielu decyduje się na studia związane z turystyką i rekreacją, gdyż do tych przedmiotów w trakcie nauki w technikum przywiązuje się dużą uwagę. Jeśli absolwent technikum hotelarskiego chce wybrać zawód zupełnie nie związany z turystyką i hotelarstwem – ma takie możliwości, gdyż w technikum oprócz nauki zawodu zdobywa również niezbędne do dalszego rozwoju wykształcenie ogólnokształcące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*